Gorące 20 GB w odtwarzaczu MP3

Przetestowaliśmy przenośny odtwarzacz MP3 - Maestro SlimP3. Jest to kolejna ciekawa propozycja na rynku i warto przyjrzeć się zaletom i wadom tego urządzenia. Odtwarzacz testowany był w mało sprzyjających warunkach - codzienne słuchanie muzyki na powietrzu przy niskiej temperaturze, potrząsanie (oczywiście w granicach rozsądku) oraz wielogodzinne kopiowanie plików.

Maestro SlimP3

Maestro SlimP3

Maestro waży 168 g - nie jest to zbyt wiele, ale wyraźnie obciąża kieszeń użytkownika. Odpowiedzialny za to jest wbudowany dysk twardy 20 GB oraz solidna metalowa obudowa. Kształt i kolor urządzenia widać na zdjęciu, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje, więc pozostawiamy czytelnikom jego ocenę.

W pudełku, oprócz samego odtwarzacza, znajdziemy: ładowarkę do wewnętrznego akumulatora, kabelek łączący z innym urządzeniem (na obu końcach wtyczki mini-jack), kabel USB, słuchawki, pilot zdalnego sterowania, płytę z oprogramowaniem oraz etui, które można wygodnie przyczepić do kieszeni spodni lub paska.

Uruchomienie urządzenia sprawiło pewien problem - należało nacisnąć z tyłu obudowy przycisk "Reset". Po tym drobnym incydencie nie było więcej problemów z konfiguracją. System automatycznie wykrył urządzenie jako przenośny dysk. Duża pojemność pamięci umożliwia kopiowanie nie tylko plików muzycznych, ale nawet filmów DVD! Aby kopiować większą ilość danych lepiej korzystać ze złącza USB 2.0 - zapewnia w miarę szybki transfer.

Odtwarzacz testowany był w mało sprzyjających warunkach - codzienne słuchanie muzyki na powietrzu przy niskiej temperaturze, potrząsanie (oczywiście w granicach rozsądku) oraz wielogodzinne kopiowanie plików.

Dane techniczne:

Waga: 168 g

Wymiary: 106 x 67 x 18 mm

Bateria: litowo-jonowa 1400 mAh (3,7 V) - wystarcza na 15 godzin słuchania muzyki;

Odtwarzane pliki: MP3, WMA, OGG

Systemy operacyjne: Windows 98/ME/2000/XP i MAC OS 9/X

Pojemność dysku: 20 GB

Pojemność pamięci: 32 MB

Tuner radiowy : 76-108 MHz zapamiętuje 20 stacji

Nagrywanie: MP3 (32-320 Kbps, 44,1 KHz)

Transfer: USB 2.0/1.1/1.0

Zalety:

+ duża pojemność dysku umożliwia kopiowanie wszelkiego rodzaju danych;

+ duży wyświetlacz podświetlany na niebiesko, o rozmiarach 160 x 105 pikseli;

+ przyciski blokady na pilocie i odtwarzaczu zapobiegają przypadkowemu wyłączeniu urządzenia;

+ dobra jakość dźwięku;

+ rozsądna cena (849 złotych);

+ solidne wykonanie;

+ wbudowany bardzo dobrej jakości dyktafon.

Wady:

- brak wyświetlacza na pilocie sprawia, że praktycznie nie jest możliwa zmiana trybu odtwarzania muzyki na radio i odwrotnie (podobnie jest z bardziej złożonymi funkcjami) bez wyjmowania całego odtwarzacza z pokrowca;

- przy dłuższym kopiowaniu plików urządzenie bardzo się nagrzewa;

- w warunkach miejskich tuner FM słabo sobie radzi z wyszukiwaniem stacji;

Podsumowując - jest to dobry odtwarzacz muzyki, mający swoje mocne strony, ale producent powinien pomyśleć nad wprowadzeniem kilku poprawek. Więcej informacji dostępnych jest na stronie dystrybutora CNT.


Zobacz również