Gore Verbinski reżyserem filmu opartego na grze Bioshock

Filmy oparte na grach komputerowych rzadko zyskują sobie przychylność krytyków oraz publiczności. Czyżby w przypadku gry Bioshock miało być inaczej?

Jak podaje serwis Variety reżyserem filmu, opartego na popularnej grze Bioshock, będzie Gore Verbinski. Artysta znany jest przede wszystkim z takich obrazów jak "The Ring" oraz seria "Piraci z Karaibów". Trzeba przyznać, iż jest to dorobek niebagatelny.

Pisaniem filmowego scenariusza zajmie się John Logan ("Awiator"). Fabuła dzieła oparta ma być o wydarzenia jakie rozegrały się w społeczności podwodnego miasta znanego jako Rupture. Jak przyznaje reżyser, cała ekipa charakteryzuje się pasją w kręceniu filmów. Ma to pomóc w stworzeniu produkcji stojącej na jak najwyższym poziomie.

Trzeba przyznać, że jest na to spora szansa. Podwodny świat Bioshocka stwarza twórcom filmu szerokie możliwości. Miejmy więc nadzieję, że końcowy efekt będzie równie dobry jak w przypadku pierwowzoru, czyli gry.

Przypomnijmy, że obecnie trwają prace nad kontynuacją gry Bioshock. Sequel ma mieć swoją premierę w 2009 roku. Film powinien trafić na ekrany kin rok później.