Gorilla Glass Victus poddane testom - jak radzi sobie Galaxy Note 20 Ultra

Note 20 Ultra jest pierwszym smartfonem ze szkłem Gorilla Glass najnowszej generacji. Jak wytrzymałość wygląda w praktyce?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra - droższy z zaprezentowanych niedawno flagowców koreańskiego producenta oferuje obudowę wykonaną z najnowszego szkła Corning Gorilla Glass Victus. Urządzenie nadal pozostaje w przedsprzedaży, ale część redaktorów otrzymała już swoje egzemplarze. Jeden z nich postanowił sprawdzić, jak wygląda wytrzymałość najnowszego skład od Corning.

Galaxy Note 20 Ultra
Źródło: techadvisor.co.uk

Galaxy Note 20 Ultra

Źródło: techadvisor.co.uk

Producent twierdzi, że najnowsze szkło jest o około 2x bardziej wytrzymałe na zarysowania od Gorilla Glass 6. Poprawiono także odporność szkła na przypadkowe upadki i stłuczenie.

Ponieważ same liczby słabo trafiają do konsumentów JerryRigEverything opublikował praktyczny test wytrzymałości szkła Corning Gorilla Glass Victus na swoim kanale na YouTube.

Do testów posłużył oczywiście fabrycznie nowy egzemplarz Samsunga Galaxy Note 20 Ultra w kolorze czarnym. JerryRigEverything podkreśla, że smartfon dostarczany jest z zainstalowaną folią ochraniającą ekran. Dodatek ten pomaga uchronić ekran przed zarysowaniami.

Do testów posłużył zestaw Mohs. Na szkle Corning Gorilla Glass Victus pierwsze ryski pojawiają się na poziomie 6. Tak samo było w przypadku Galaxy Note 10+ z Corning Gorilla Glass 6. Oznacza to, że w teście zarysowań szkło wypada bardzo podobnie.

Okazuje się, że w rzeczywistości najnowsze szkło nie jest wytrzymalsze na zarysowania od poprzednika. Pomimo tego JerryRigEverything, że w testach zauważył niewielką różnicę na korzyść Note 20 Ultra.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Note 20 Ultra.

Źródło: sammobile.com


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10