Gorillaz nagrali album na iPadzie

Artyści lubią szokować, eksperymentować. I choć muzykę nagrywano już dzięki oprogramowaniu działającemu pod kontrolą iOS, to do tej pory nie zrobił tego żaden pierwszoligowy artysta. Ten stan rzeczy zmienia formacja Gorillaz, która na tablecie iPad stworzyła swój nowy album.

Brytyjscy muzycy udostępnili nową płytę zatytułowaną The Fall. I choć grupa słynie z oryginalnych pomysłów, to ten jest zaskakujący nawet jak na nich. Album w całości nagrano na bijącym rekordy sprzedaży tablecie iPad. Osoby zainteresowane samym urządzeniem Apple i produkcją muzyki mogą zerknąć na listę aplikacji, których użyto w trakcie nagrywania płyty. Są to: Speak It!, SoundyThingie, Mugician, Solo Synth, Synth, Funk Box, Gliss, AmpliTube, Xenon, iElectribe, BS-16i, M3000 HD, Cleartune, iOrgel HD, Olsynth, StudioMiniXI, BassLine, Harmonizer, Dub Siren Pro, Moog Filatron.

Co ciekawe, albumu można posłuchać za darmo. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej zespołu. Członkowie fan klubu Gorillaz mogą natomiast pobrać The Fall na dysk swojego komputera. Grupa przygotowała też klip promujący tę płytę.

Zobacz również:

  • Najnowszy iPad od Apple już przeceniony! Cyber Monday przynosi szalone oferty
  • Biedronka szaleje! O tym sprzęcie od popularnej marki marzy każdy meloman i fan filmów