Górski survival

Grając w Aconcagua przeżyjesz chwile grozy pośród ośnieżonych szczytów.

Wśród komputerowych graczy znajduje się na pewno wielu miłośników filmów katastroficznych. Dla nich właśnie przeznaczony będzie nowy produkt, który aktualnie przygotowywany jest przez specjalistów z Sony Computer Entertaiment. Mowa tu o grze zatytułowanej Aconcagua, która reprezentuje gatunek przygodówek z domieszką elementów akcji.

Twórcy nie ujawniają zbyt wiele szczegółów na temat nowego produktu. Wiadomo jedynie, że fabuła gry opowiada historię trójki ludzi - jedynych ocalałych pasażerów samolotu, który rozbił się w Andach. Pozostawieni na pastwę losu bohaterowie usiłują wydostać się z miejsca przymusowego lądowania, jednak znienacka pojawiają się niezidentyfikowane grupy żołnierzy i próbują im to uniemożliwić. Zadaniem gracza jest wymknąć się z zastawionej pułapki i rozwiązać zagadkę katastrofy.

Według zapewnień producentów rozgrywka przeplatana ma być starannie wykonanymi sekwencjami animowanymi, a sama gra oferować będzie dopracowaną, trójwymiarową grafikę oraz trzymającą w nieustannym napięciu akcję. Wiadomo już, że Aconcagua udostępniona zostanie jedynie posiadaczom konsoli PlayStation. Japońska premiera gry przewidziana jest na początek lata.


Zobacz również