Goryle w zoo zarażone COVID-19! Dostaną szczepionkę

Grupa goryli w Zoo Atlanta została zarażona koronawirusem. Zwierzęta otrzymają specjalną szczepionkę Zoetis.

Goryle w zoo zarażone COVID-19! Dostaną szczepionkę

pexels.com

Trzynaście goryli nizinnych w amerykańskim Zoo Atlanta zostało zarażonych koronawirusem.

Pracownicy zauważyli u zwierząt niepokojące objawy, w tym nadmierny kaszel. Wstępne testy wykazały pozytywny wynik dla wirusa SARS-CoV-2, a zoo czeka teraz na wyniki testów potwierdzających z National Veterinary Services Laboratory w Ames. Goryle są teraz pod ścisłą opieką, a do zakażenia doszło prawdopodobnie przez jednego z pracowników. Sam Rivera, starszy dyrektor ds. zdrowia zwierząt w Zoo Atlanta powiedział:

Zespoły bardzo dokładnie monitorują zarażone goryle i mają nadzieję, że całkowicie wyzdrowieją. Otrzymują najlepszą możliwą opiekę. (...) Jesteśmy bardzo zaniepokojeni, że te infekcje wystąpiły, tym bardziej, że nasze protokoły bezpieczeństwa podczas pracy z małpami człekokształtnymi i innymi podatnymi gatunkami zwierząt są, i przez całą pandemię były, niezwykle rygorystyczne.

Wśród zarażonych goryli znalazł się również 60-letni Ozzie, najstarszy samiec goryla nizinnego w niewoli. Z informacji wynika jednak, że wykazuje łagodne objawy.

Gdy zwierzęta wyzdrowieją, zostaną zaszczepione specjalnym preparatem dla zwierząt o nazwie Zoetis COVID. Otrzymają go również orangutany, tygrysy sumatrzańskie, lwy afrykańskie i pantery mgliste.

Zobacz również:

  • Jaki pulsoksymetr kupić? Do czego służy? Już od 45 zł

Zobacz także: Szczepionka Pfizer dla dzieci od 5. roku życia

Źródło: sciencealert.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: