Gothic Remake oficjalnie zapowiedziany! Gra zadebiutuje na PC, PS5 oraz Xbox Series X

Jedna z najbardziej kultowych gier RPG - Gothic, po niemal 20 latach od premiery, doczekała się zapowiedzi pełnoprawnego remake'u.

Obecni właściciele praw do marki Gothic - firma THQ Nordic, zapowiedzieli, że powstanie pełnoprawny remake pierwszej części serii, która oryginalne ukazała się w 2001 roku. Okazało się, że wydawca jest niezwykle zadowolony z zainteresowania graczy tzw. Gothic Playable Teaser, który udostępniono pod koniec zeszłego roku.

Jak pochwaliło się THQ Nordic, grywalne demo odświeżonego Gothica pobrano na PC ponad 180 tysięcy razy. Co więcej, z przeprowadzonych przez wydawcę ankiet, wynika, że ponad 94% osób chce, aby właśnie w takim stylu zrealizowano cały projekt.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [22.10.2021]

Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że za Gothic Remake odpowiadać będzie nowy, specjalnie stworzony w tym celu, zespół, którego siedziba mieścić się będzie w Barcelonie. Biorąc pod uwagę, że gra jest dedykowana konsolom dziewiątej generacji, to nie mamy co liczyć na jej rychłą premierę.

Przedstawiciele THQ Nordic dodali również, że chcą stworzyć tytuł jak najbardziej wierny oryginałowi, jednak odpowiednio wzbogacony i dostosowany do współczesnych rozwiązań technologicznych i trendów. Zespół odpowiedzialny za grę ma zamiar ściśle współpracować z jej społecznością, tak aby stworzyć idealną produkcję. Śmiało możemy zatem założyć, że twórcy chcąc przygotować remake na miarę miarę nadchodzącego Final Fantasy 7 od Square Enix.

My już się nie możemy doczekać Gothic Remake, a wy?

źródło: gematsu.com