Gotowi na wakacje

Notebook to coraz częściej element obowiązkowy element naszego ekwipunku na wakacyjne wojaże. Aby korzystanie z niego było jak najefektywniejsze, warto zabrać w drogę jeden z polecanych przez nas technogadżetów.


Notebook to coraz częściej element obowiązkowy element naszego ekwipunku na wakacyjne wojaże. Aby korzystanie z niego było jak najefektywniejsze, warto zabrać w drogę jeden z polecanych przez nas technogadżetów.

Jeszcze kilka lat temu nikt nie wyobrażał sobie, że w podróż nad morze czy na wędrówkę w górach będzie zabierał ze sobą stos elektronicznych gadżetów. Przyzwyczajenie, często prawie nałóg, skłania nas do podróżowania z coraz większą liczbą akcesoriów, które uprzyjemniają wakacyjny pobyt i umożliwiają zastąpienie kilku dotychczas zabieranych z domu gratów dużo mniejszymi urządzeniami. Mając na wakacjach notebook, nie potrzebujesz np. odtwarzacza CD czy magnetofonu. Co prawda, głośniki w laptopach zazwyczaj nie grzeszą jakością, jednak polecane przez nas małe przenośne zestawy kolumn sprostają zadaniu nawet na sporej prywatce organizowanej w plenerze. Głośniczki można podłączać także do przenośnych odtwarzaczy audio-wideo, więc nawet jeśli nie będziesz dysponował laptopem, i tak możesz korzystać z zalet dobrych zestawów audio.

Wakacje będą w tym roku okresem także najważniejszych wydarzeń sportowych. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i olimpiada to imprezy, które często będziemy śledzili podczas wakacyjnych wojaży. Mają przy sobie przenośny, kieszonkowy telewizor LCD czy tuner telewizyjny podłączany do laptopa, nie przegapisz żadnego meczu, a może dzięki takiemu wyposażeniu w plenerze zorganizujesz zbiorowe oglądanie meczu, które przysporzy ci nowych przyjaciół. Każdy lubi robić zdjęcia, zwłaszcza takie, które wywołują wyjątkowe emocje. Mając jeden ze specjalnych pokrowców, jakie opisujemy, zejdziesz ze swoją cyfrówką pod wodę, nie obawiając się jej uszkodzenia. Bezpieczeństwo w podróży zapewnią aparatowi specjalne torby i plecaki, przystosowane do ochrony kosztownego i nieodpornego na mechaniczne uszkodzenia sprzętu foto.

Ci, którzy pozostaną w domu i urlop odłożą na później, będą mieli więcej czasu na modernizację swojego komputera. Jeśli zamierzasz zbudować pecet o wyjątkowej wydajności, przeczytaj nasz test płyt głównych dla miłośników podkręcania procesorów, pamięci i innych komponentów. Sprawdziliśmy najnowsze modele do CPU Intela i porównaliśmy ich możliwości i osiągi z wynikami urządzeń wyposażonych w starsze chipsety tego producenta. Wnioski są bardzo ciekawe i dowodzą, że nie zawsze najnowsze oznacza najlepsze, a najdroższa płyta główna zaspokoi oczekiwania. Dzięki naszym testom wybierzesz urządzenia o optymalnym stosunku jakości do ceny, a to dla wielu najważniejszy parametr.

Najlepsze w testach

ASUS Maximus Formula

Gotowi na wakacje

ASUS Maximus Formula

Wyjątkowo atrakcyjnie (jak na model dla wymagających overclockerów) wyceniona płyta główna, wyposażona w nowoczesny chipset Intel X38. Doskonale zaprojektowana pod względem ergonomii, świetna do podkręcania procesorów i pamięci.

Informacje ASUS

tel. 022 5718000

http://pl.asus.com

Cena 680 zł

Laberg nJoy RMVB

Gotowi na wakacje

Laberg nJoy RMVB

Odtwarzacz wyposażony w wyświetlacz o 2,4-calowej przekątnej (320x240 pikseli) i funkcję odtwarzania animacji Flash (SWF). Oparty na chipsecie Ingenic JZ4732HXF, pozwala na oglądanie filmów bez konwersji oraz rozbudowę pamięci za pomocą kart microSDHC (o pojemności maksymalnie 2-4 GB).

Informacje MP3store

http://www.mp3store.pl

Cena 299 zł

Kodak EasyShare M1033

Gotowi na wakacje

Kodak EasyShare M1033

To jedna z najmniejszych cyfrówek - ścianka czołowa jest tylko niewiele większa od karty kredytowej, a grubość korpusu wynosi zaledwie 20 mm. Niewielkie wymiary na szczęście nie idą w parze ze słabymi osiągami. Ciekawostką jest to, że aparat może rejestrować filmy High Definition w standardzie 720p.

Wynik testu 5,8

Informacje Kodak

http://www.kodak.pl

Cena 650 zł