Gotycka gra

Trwają prace nad interesującym RPG zatytułowanym Gothic.

Połączone siły firm Egmont Interactive i Piranha Bytes pracują nad produkcją o nazwie Gothic. Tytuł ten jest zgrabnym połączeniem gry akcji z klasycznym RPG. Gracz śledzi tu zachodzące na ekranie wydarzenia z perspektywy pierwszej osoby, a wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym.

Rozpoczynając rozgrywkę dokonujemy wyboru jednego z dostępnych bohaterów, a następnie trafiamy do bliżej nieokreślonego świata, w którym naszym naczelnym zadaniem jest utrzymanie się przy życiu. Na początku jesteśmy tylko jednym z wielu przybyszów i musimy przystosować się do panujących w naszym nowym otoczeniu zasad oraz zdobyć odpowiednią pozycję w społecznej hierarchii. W osiągnięciu tego celu pomogą nam nauki pobierane w jednej z czterech różnych gildii oraz przydzielane przez nie zadania. Misje będą bardzo zróżnicowane, a podczas ich wykonywania zawsze natkniemy się na wiele przeszkód w rodzaju niebezpiecznych potworów lub zagadek logicznych o dość dużym stopniu komplikacji. Według zapowiedzi, świat gry ma być niezwykle złożony, a sposobem zachowania wszystkich zamieszkujących go postaci mają kierować dopracowane procedury sztucznej inteligencji.

W chwili obecnej wiadomo jedynie, że Gothic powinien pojawić się na półkach zachodnich sklepów w lipcu 2000 r. Nie jest znany jeszcze oficjalny ogólnoświatowy dystrybutor, ale twórcy ciągle prowadzą poszukiwania.


Zobacz również