Gotyk w drugiej odsłonie

Gothic 2 PL, kontynuacja jednej z ciekawszych gier cRPG 2001 roku wkracza w ostatnią fazę produkcji i już wkrótce zawita do naszych sklepów.

Akcja drugiej części Gothica, toczy się w świecie fantasy Myrtana, broniącym się przed najazdem niezliczonych orczych hord. Sytuacja staje się wyjątkowo dramatyczna gdy zaczyna brakować rudy żelaza do tworzenia nowego oręża. Ruda pochodzi z chronionej magiczną barierą kopalni, w której wydobyciem cennej rudy zajmowali się skazani więźniowie. Dostawy jednak zostały przerwane, gdy jednemu z więźniów udało się zniszczyć magiczną barierę umożliwiając ucieczkę współtowarzyszom niedoli. W grze wcielamy się w jednego z więźniów, który po kilku tygodniach spędzonych w zasypanych podziemiach wychodzi osłabiony na wolność - postać bohatera rozwijamy w zasadzie od zera realizując kolejne zadania. Sytuację komplikuje fakt wysłania przez króla do kopalni oddziału stu doświadczonych wojów, którzy mają doprowadzić do wznowienia wydobycia rudy.

Gothic 2 wszedł właśnie w ostatnią fazę produkcji i sequel słynnego przeboju pojawi się w sklepach już 16 kwietnia. Warto nadmienić, że polskie wydanie, oprócz trzech płytek CD z grą, zawierać będzie dysk bonusowy z materiałami dotyczącymi obu części gry. Co więcej, w środku znajdziemy także specjalny kupon rabatowy na pierwszą część Gothica. Gra zostanie wydana w pełnej polskiej wersji językowej w cenie 99,90 zł.

W związku ze zbliżającą się premierą gry CD Projekt wraz z siecią sklepów EMPiK szykuje promocję dla wszystkich wielbicieli RPG. Każdy, kto nabędzie grę w sieci EMPiK, otrzyma kupon rabatowy o wartości 20 zł na zakup jednego z trzech wielkich "erpegów": Icewind Dale 2, Neverwinter Nights lub The Elder Scrolls III:Morrowind. Promocja potrwa od 16 kwietnia do 16 maja.


Zobacz również