Gra Battlefield 3 zakazana w Iranie. I tak sprzedawano tam same "piraty"

Mieszkający w Iranie wielbiciele gier FPS nie mają lekko. Tamtejsze władze całkowicie zakazały bowiem sprzedaży gry Battlefield 3.


Trzecia odsłona świetnej serii strzelanek Battlefield została całkowicie zakazana przez irańskie władze. Oznacza to, że nie można jej tam sprzedawać, ani w nią grać.

Dlaczego tak się stało? Powód jest oczywisty. W Battlefield 3 nieustraszone oddziały amerykańskie prowadzą bowiem działania w stolicy Iranu, czyli Teheranie.

Młodzi gracze w obronie swoich praw

Co interesujące, grupa 5000 "młodych irańskich graczy" podpisała specjalną petycję, w której domaga się przywrócenia możliwości grania w Battlefield 3 online. Twierdzi przy tym, że jest świadoma pewnych ich zdaniem oczywistych spraw:

"Jesteśmy świadomi, że historia zawarta w grze jest tylko czysto hipotetyczna. Wierzymy, że gra została specjalnie wydana w okresie, gdy Stany Zjednoczone zarażają społeczność międzynarodową strachem przed Iranem."

Co na to wydawca gry, czyli firma Electronic Arts?

Oczywiście jest zadowolona z decyzji irańskich władz, gdyż gra Battlefield 3 nigdy nie miała być dystrybuowana w ich kraju co oznacza, że prawie wszystkie (jeżeli nie wszystkie) sprzedane jej egzemplarze były nielegalne.