Gra Dante's Inferno doczeka się dwóch filmów

Electronic Arts oficjalnie potwierdziło, że nadchodząca gra twórców Dead Space doczeka się adaptacji filmowej. Jednocześnie firma oznajmiła, że powstanie również oddzielna animacja kinowa promująca tytuł.

Gra Dante's Inferno przygotowana zostanie przez twórców bardzo dobrze przyjętego przez recenzentów horroru Dead Space, studio EA Redwood Shores. Jej premiera na Xboksa 360 i PlayStation 3 odbędzie się w 2010 roku. Wiadomo już, że wydarzenie powiązane będzie z debiutem dwóch filmów kinowych.

Dante's Inferno ma być przygodową grą akcji, w której świat będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Fabuła nawiązuje do "Boskiej komedii" - średniowiecznego poematu autorstwa Dantego Alighieri. Ten niezwykle mroczny utwór opowiada historię podróży głównego bohatera, który aby odnaleźć ukochaną Beatrycze przemierza dziewięć kręgów piekieł.

Za produkcję filmowej adaptacji gry odpowiada twórca animacji pt. Dead Space: Downfall, Joe Goyette. Reżyserią zajmuje się Victor Cook (m.in. The Spectacular Spider-Man oraz Hellboy Animated: Blood & Iron), zaś scenariusz wyszedł spod ręki Brandona Aumana (Iron Man: Armored Adventures).

"Animowana opowieść będzie znakomicie uzupełniać się z grą" - powiedział Jonathan Knight, producent wykonawczy Dante’s Inferno. "Film rozwinie wątki, których nie podejmujemy w grze i pozwoli na szersze spojrzenie na charakter pojawiających się w niej postaci. To jest świetny projekt i bardzo cieszymy się ze współpracy z tak utalentowaną ekipą filmową" - dodał.

Jednocześnie wiadomo, że do kin trafi także inny film wzorowany na grze. Jego produkcją zajmuje się studio Universal Pictures, które zatrudniło do projektu Dana Harrisa, autora tekstu do takich produkcji jak X-Men 2" i "Superman: Powrót". Niestety o tym projekcie nie wiadomo wiele więcej.

Na zakończenie prezentujemy jedną z zapowiedzi filmowych gry: