Gra GTA V sprzedała się już w liczbie 34 mln sztuk

Gra GTA V dostępna jest obecnie jedynie na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Od momentu jej wydania (wrzesień 2013 roku) sprzedała się w liczbie 34 milionów egzemplarzy.

Gra GTA V miała premierę 17 września 2013 roku. Zebrała bardzo dobre recenzje i podbiła serca graczy notując przy tym rekordową sprzedaż, która pozwoliła jej nawet na wpis w Księdze Rekordów Guinnessa.

Dzisiaj Strauss Zelnick, dyrektor generalny firmy Take-Two Interactive Software poinformował, że do tej pory GTA V sprzedało się w liczbie 34 milionów sztuk i wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. To bardzo dobry wynik, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę, że gra została wydana jedynie w wersjach na konsole poprzedniej generacji, czyli Microsoft Xbox 360 i Sony PlayStation 3.

Dodatkowo z opublikowanego właśnie sprawozdania finansowego firmy Take-Two za drugi kwartał roku fiskalnego 2015 dowiadujemy się, że to właśnie GTA V generuje największe przychody z tytułu dystrybucji cyfrowej. Ta zaś stanowi aż 64% ogółu przychodów, które osiągnęły poziom 126,3 miliona dolarów.

Biorąc to pod uwagę Take-Two może chyba spokojniej patrzeć w przyszłość (wspomniany drugi kwartał zamknęła stratą na poziomie 41,3 miliona dolarów, która jednak i tak jest 3x mniejsza niż w analogicznym okresie w roku poprzednim), ponieważ szykuje się do premiery GTA V w wersjach na kolejne platformy:

- PlayStation 4/Xbox One: premiera 18 listopada 2014 roku

- PC: premiera 27 stycznia 2015 roku

Na koniec jeszcze kilka istotnych informacji na temat GTA V, które pojawiły się w ostatnim okresie:

- GTA V w wersji na PlayStation 4 obsłuży rozdzielczość 1080p

- uważajcie na oszustów, którzy wysyłają zaproszenia do beta testów