Gra Grand Theft Auto IV wykorzystana do...znęcania się nad dzieckiem!

Seria gier Grand Theft Auto często była krytykowana za brutalność. Bardzo podpadła też organizacji Mothers Against Drunk Driving (Matki przeciwko kierowcom śmierci), ponieważ pozwalała na jazdę pod wpływem alkoholu. Kto by jednak pomyślał, że jedna z jej części może posłużyć do znęcania się nad dzieckiem...

Seria gier Grand Theft Auto zgromadziła miliony wielbicieli na całym świecie. Jedna z jej części, dokładnie Grand Theft Auto IV, została jednak wykorzystana do...znęcania się nad dzieckiem. Do zdarzenia tego doszło w Japonii. 28-letni pielęgniarz Maasa Kawabata podczas nieobecności żony zmuszał swojego 9-letniego pasierba do grania we wspomniany tytuł codziennie przez trzy godziny przez okres trzech tygodni.

Sprawa wyszła na jaw, ponieważ chłopiec zaczął skarżyć się na bóle głowy i brzucha oraz nudności. Badający go lekarz zdiagnozował problem z autonomicznym układem nerwowym, który powiązał ze stresem wywoływanym podczas grania w GTA IV, której to grze ze względu na brutalność japońska organizacja zajmująca się ocenianiem gier komputerowych przyznała ocenę "Z" (zaleca, aby grały w nią jedynie osoby mające co najmniej 18 lat). Dodatkowo stres potęgowany był ponoć przez oprawcę, który często wyzywał ofiarę i nakazywał jej "umrzeć".

Zobacz również:

  • GTA 5 sprzedaje się w nakładzie 55 000 sztuk dziennie. Jak to możliwe?
  • Kultowa seria powraca! Jagged Alliance 3 na zwiastunie
  • Gry wyklęte. Produkcje, które zostały zakazane przez prawo

Mężczyzna został zatrzymany przez policję i oskarżony o "zagrażanie dobru dziecka". Nie przyznał się jednak do zmuszania chłopca do gry.