Gra League of Legends zostaje uznana w USA za dyscyplinę sportową

Dla profesjonalnych sportowców na całym świecie ich hobby jest także pracą i sposobem na życie. Dzięki ostatniej decyzji rządu Stanów Zjednoczonych w taki sam sposób będą mogli funkcjonować nie tylko “zwykli" sportowcy, ale też gracze komputerowi - a przynajmniej osoby pasjonujące się internetową grą z gatunku MOBO: League of Legends.

League of Legends (LoL) to internetowa gra komputerowa. Zalicza się ona do gatunku MOBO, co rozwija się jako “multiplayer online battle arena". Bazą do jej stworzenia była modyfikacja gry Warcraft III i została wydana na systemy Windows oraz OS X. Wydało ją Riot Games w październiku 2009 roku. Od tego czasu zdobyła ona olbrzymią popularność na całym świecie. Na tyle dużą, że zwróciła ona uwagę rządu USA, który zdecydował się uznać graczy w LoL-a za sportowców.

Oprócz prestiżu niesie to praktyczne korzyści dla graczy. Dzięki uznaniu League of Legends za dyscyplinę sportową zawodnicy z całego świata będą mieli znacznie mniej problemów ze zbobyciem wizy i przyjazdem do USA aby grać udział w rozmaitych turniejach i mistrzostwach. Do tej pory nie mogli bowiem wykorzystywać przywilejów, które przysługiwały sportowcom. A w końcu gry komputerowe już dawno przestały być wyłącznie rozrywką.

E-sport rozwinął się na tyle, że można mówić już o graczach profesjonalnych, którzy biorą udział w specjalnie organizowanych turniejach z dużymi nagrodami. W przypadku League of Legends w grę wchodzą zresztą naprawdę niemałe pieniądze. Po czterech latach obecności gry na rynku pojawili się już bardzo poważni sponsorzy, a najlepsi gracze potrafią zarabiać nawet 100 tysięcy dolarów rocznie. W Los Angeles jeszcze w tym roku rozpoczną się trzeci sezon Mistrzostw w League of Legends, gdzie zwycięska drużyna otrzyma w nagrodę nie tylko puchar, ale też okrągły milion dolarów.

źródło: mcvuk.com