Gra The Simpsons wzbudza skrajne emocje

Kiedy ogłoszono wydanie gry The Simpsons wiadome było, że graczy czeka tytuł z wielką dawką humoru, często bardzo wyszukanego. Na parodie swoich produkcji w The Simpsons zareagowali już m.in. producenci Grand Theft Auto i Guitar Hero.

The Simpson Game będzie zawierać parodie znanych gier. Będą tam aluzje chociażby do Medal of Honor czy Everquest. Nie wszystkim producentom jednak podoba się wizja sparodiowania ich tytułów. Inni znowu są wręcz zachwyceni.

Najostrzej jak na razie zareagowali producenci Grand Theft Auto, czyli znany wszystkim Rockstar. Greg Rizzer, jeden z producentów The Simpsons Game przyznał, że pod presją twórców GTA usunęli oni z własnego tytułu pewne elementy. Chodzi tu przede wszystkim o jeden z poziomów w grze zatytułowany "Gran Theft Scratchy".

Rizzer jest bardzo zdziwiony stanowiskiem Rockstar. Jest on zdania, że tworząc parodię czegoś, między innymi gry, tak naprawdę okazuje się jej szacunek. Dodał także, że w jego mniemaniu poziom Grand Theft Scratchy w żaden sposób nie uszczupliłby sprzedaży GTA.

W przypadku produktu Rockstar taka reakcja wydaje się co najmniej dziwna bowiem oni sami często posługują się parodią. (A nawet wychodzą poza jej granice - zapraszam do artykułu "GTA IV zawiera groźbę dla słynnego prawnika?").

Na szczęście większość producentów nie podchodzi tak poważnie do sprawy. Czasem jest wręcz przeciwnie, tak jak miało to miejsce w przypadku firmy Harmonix. Twórcy Guitar Hero byli tak zachwyceni parodią swojego produktu w The Simpsons Game, że poprosili o parędziesiąt kopii plakatu reklamującego poziom nazwany w Simsponach - Sitar Hero.


Zobacz również