Gra Wiedźmin 2: Zabójcy królów została doceniona przez Baracka Obamę

Podczas dzisiejszej wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce powrócił temat gry komputerowej Wiedźmin, którą Barack Obama dostał w prezencie od Donalda Tuska podczas jego ostatniej wizyty. Teraz poznaliśmy opinię na temat produkcji CD Projekt RED.

Barack Obama odwiedził dziś Polskę z okazji 25 rocznicy dokonania się w naszym kraju demokratycznych przemian. Podczas konferencji prasowej towarzyszącej wizycie prezydenta USA poruszony został temat gry komputerowej Wiedźmin 2, która była jednym z prezentów dla Baracka Obamy przygotowanym przez naszego premiera w 2011 roku.

Prezydent Stanów Zjednoczonych stwierdził, że “nie jest zbyt dobry w grach wideo” ale jest świadomy tego, że ten tytuł zdobył uznanie na całym świecie i jest “świetnym przykładem na to, jakie miejsce zajmuje Polska w globalnej gospodarce”. Padły też słowa o tym, że Wiedźmin jest “hołdem dla talentu i etyki pracy Polaków”.

Gra Wiedźmin 2: Zabójcy królów została doceniona przez Baracka Obamę

Przygotowana przez CD Projekt RED gra Wiedźmin 2: Zabójcy królów w edycji kolekcjonerskiej została dwa lata temu przekazana prezydentowi USA podczas jego ostatniej wizyty w Polsce. Drugim prezentem przygotowanym przez Donalda Tuska był natomiast iPad 2 z wgranymi filmami Tomasza Bagińskiego.

Twórcy serii gier Wiedźmin z pewnością mają powody do radości, a taka rekomendacja jest z pewnością istotna dla nich właśnie teraz, ponieważ już w przyszłym roku do sprzedaży ma trafić zwieńczenie trylogii przygód Geralta z Rivii, czyli tytułowego Wiedźmina przeniesionego do wirtualnego świata prosto z kart powieści Andrzeja Sapkowskiego.

źródło: profil The Witcher na portalu Facebook