Gra akcji dostępna z okna przeglądarki?

Bardzo ciekawą informację podały ostatnio firmy IAC oraz GarageGames. Otóż planują one wypuścić na rynek pierwszą grę akcji dostępna z okna przeglądarki internetowej. Wydaje się to być wyraźnym krokiem do przodu jeśli chodzi o gry internetowe. Tytuł nosić będzie nazwę InstantAction.com.

Gra akcji dostępna z okna przeglądarki?

Obie firmy są już znane na rynku komputerowym. GarageGames wsławiła się produkcją tytułów głównie na platformę Mac. To z tej stajni pochodzą takie dzieła jak Marble Blast czy Tube Twist. IAC to natomiast konsorcjum zajmujące się obsługą witryn internetowych.

Jak zapewnia przedstawiciel GarageGames, gra będzie dostępna dla użytkowników posiadających zarówno Mac jak i PC. Aby w nią zagrać nie będzie trzeba niczego ściągać z sieci. Wystarczy połączyć się z witryną wpisując odpowiedni adres strony. Podobno, oprócz standardowego trybu dla wielu graczy, dostępna będzie też opcja gry w pojedynkę.

Strona jest obecnie nieczynna. Nad jej produkcją i ulepszaniem czuwa jednak wiele osób. Hipotetyczna data premiery witryny to bliżej nieokreślony czas w 2008 roku. Niewiele więc wiadomo o samej grze. Pewne jest tylko, że powstaje i że prędzej czy później ujrzy światło dzienne.

Pomysł wydaje się być niezwykle trafiony. Co najważniejsze, na pewno jest świeży. Czy jednak gra sama w sobie okaże się hitem? Poczekajmy do 2008 roku...