Gra inna niż wszystkie

Już trzeci rok z rzędu rodzinka The Sims utrzymuje się na szczycie zestawień, najchętniej kupowanych gier komputerowych pozostając wciąż kulturowym fenomenem.

Od chwili premiery w lutym 2000 The Sims w wersji na PC wciąż okupuje najwyższe pozycje w zestawieniach bestsellerów na wszystkich liczących się rynkach światowych. Według raportów NPD podstawowa wersja gry The Sims była najchętniej kupowana grą w 2000, 2001 i 2002 roku, a tytuły z tej serii stanowiły połowę zestawienia bestsellerów 2002 r.

Od daty premiery na całym świecie sprzedano 24 miliony egzemplarzy The Sims w tym 8 mln szt. wersji podstawowej gry i 16 mln szt. dodatków. W czasie trzyletniej obecności na rynku firma EA wydała 5 dodatków: The Sims Livin' Large, The Sims House Party, The Sims Hot Date, The Sims Vacation, The Sims Unleashed oraz wersję specjalną The Sims:Delux. Rodzinka The Sims doczekała się także wersji internetowej (The Sims Online) a ostatnio gra została wydana również na konsolę PS2.

Grę przetłumaczono na 17 języków i sprzedawano ją niemal na całym świecie. The Sims zdobyła w 2000 r nagrodę "Gry roku" przyznawaną corocznie przez Academy of Interactive Arts and Sciences. Sukces The Sims wynika również z faktu, że seria jako jeden z niewielu dostępnych na rynku tytułów przyciągnęła do ekranów monitorów całą rzeszę kobiet, które stanowią aż 60 procent entuzjastów tej gry.

"Trzy lata temu nikt nie wierzył, że gra komputerowa symulująca realne życie i kontakty między ludźmi, tak odbiegająca od stereotypów popularnych gier akcji pełnych strzelania i pościgów, odniesie znaczący sukces wydawniczy." - powiedział prezes EA John Riccitiello - "Dziś The Sims jest najbardziej popularnym tytułem wśród gier PC i hitem na całym świecie. Popularność Simsów wśród młodzieży i dorosłych, a w szczególności kobiet złamała wszelkie stereotypy dotyczące gier komputerowych" konkluduje John.


Zobacz również