Gra która ma zmniejszyć współczynnik samobójstw

Armia Stanów Zjednoczonych zamierza zmniejszyć liczbę samobójstw żołnierzy. Do walki z tym problemem wytacza osobliwą "armatę" - grę komputerową.

Gra o tytule Beyond The Front, czyli w wolnym tłumaczeniu Za linią frontu, przypomina interaktywny film i pozwala wcielić się w postać żołnierza. Musi on podejmować różnego rodzaju decyzje, na przykład pomóc koledze, którego myśli krążą wokół samobójstwa. Twórcy gry mają nadzieję, że gra pomoże żołnierzom dokonywać lepszych wyborów w prawdziwym życiu, zwłaszcza gdy dopadnie ich depresja.

Armia Stanów Zjednoczonych zamierza rozprowadzić wśród żołnierzy tysiące kopii tej gry. Jest to część programu, który ma zniwelować problem rosnącej liczby samobójstw w amerykańskim wojsku. W 2003 roku było ich 79, natomiast ubiegły rok zamknął się liczbą 115 samobójstw. Armia USA używa już gier komputerowych do treningu żołnierzy, czego przykładem może być produkcja DARWARS Ambush. W zeszłym tygodniu armia USA ogłosiła, że w ciągu najbliższych pięciu lat ma zamiar przeznaczyć 50 milionów dolarów na gry, których zadaniem będzie przygotowywanie żołnierzy do walki.