Gra mobilna od Google trafia na iOS. Od teraz Ingress także na iPhone'a

Ingress to gra mobilna od Google wykorzystująca poszerzoną rzeczywistość. Pierwotnie wydana została na platformę Android, a teraz wreszcie będą mogli w nią pograć posiadacze iPhone’ów i iPadów.

Wydana przez Google gra Ingress pozwala graczom na dołączenie do jednej z dwóch stale walczących ze sobą drużyn. Gracze za pomocą smartfonów i tabletów toczą boje o kolejne pozycje na mapie. Po zdobyciu określonego zadaniem drużyny jest obrona zdobytego terenu przed drugą frakcją.

To, co wyróżnia Ingress to wykorzystanie jako mapy w grze prawdziwego świata. W celu zdobycia konkretnego punktu gracze muszą udać się we wskazane miejsce, ponieważ gra opiera się o GPS. Co istotne, teraz po wydaniu wersji na iOS gra działa międzyplatformowo, więc wirtualne boje mogą ze sobą toczyć posiadacze dowolnego urządzenia kompatybilnego z Ingress.

Ingress trafiło oficjalnie do Google Play Store pod koniec 2013 roku, a wcześniej przez rok prowadzone były betatesty. Za stworzenie tego tytułu odpowiada Ninatic Labs, będące częścią firmy Google. Chociaż gra odniosła spory sukces i cieszy się popularnością na całym świecie, to wedle jej twórców to dopiero początek i czekają oni na to, aż wykorzystane w Ingress rozwiązania wykorzystają inni deweloperzy aplikacji mobilnych.

Grę Ingress od Google mogą teraz pobrać wszyscy posiadacze iPhone’ów i iPadów firmy Apple za darmo ze sklepu App Store. Wersja do systemu Android znajduje się w sklepie Google Play, gdzie do tej pory tytuł pobrało ponad 5 milionów osób z całego świata. Na tej platformie gra również jest w pełni darmowa.

źródło: theverge.com