Gra na Androida i iOS o nazwie Flappy Bird to najnowszy mobilny hit

Angry Birds mogą być najczęściej pobieraną mobilną serią gier, ale w ostatnich dniach inny tytuł skradł serca i kciuki posiadaczy smartfonów na całym świecie. Co ciekawe, też ma ptaka w nazwie. Mowa o do bólu prostym i szalenie wciągającym Flappy Bird.

Powiedzieć o Flappy Bird, że to prosta gra, to niedopowiedzenie. Sprowadza się ona do naciskania ekranu dotykowego w odpowiednich odstępach czasu. Gracz kontroluje lecącego wzdłuż dwuwymiarowej planszy ptaka, który cały czas spada. Naciśnięcie ekranu pozwala mu wzlecieć na chwilę do góry. Jednocześnie kontrolowany przez gracza ptak musi przelecieć przez wąską szczelinę między dwoma wyrastającymi z dołu i góry ekranu rurami, a każda pokonana przeszkodza skutkuje zdobyciem jednego punktu.

Banalny model rozgrywki, umowna grafika i oszałamiająca trudność nie przeszkodziło jednak jednak zdobyć grze ogromnej popularności. Na całym świecie we Flappy Bird gra już kilka milionów graczy, a ta liczba cały czas rośnie. Znajomi mogą przy tym ze sobą rywalizować i sprawdzać bezpośrednio w grze najlepsze wyniki dodanych przez siebie osób do kręgów Google Plus.

Zobacz również:

  • Android 12 specjalnie dla graczy. Globalny tryb Gaming Mode w drodze
Gra na Androida i iOS o nazwie Flappy Bird to najnowszy mobilny hit

Jak się okazuje, gra Flappy Bird powstała w zaledwie trzy dni. Jej twórcy mają tym powód do świętowania, ponieważ dzięki zdobyciu przez grę stworzoną przez tak krótki czas ogromnej popularności, zarabiają teraz… 50 tysięcy dolarów dziennie. Wszystko dzięki umieszczonym w grze reklamom, które wyświetlają się użytkownikom po przegranej.

Możliwe jednak, że niedługo odpowiedzialny ze grę deweloper będzie musiał zarobione pieniądze przeznaczyc na prawników, ponieważ grafika w grze jest więcej niż inspirowana… pierwszą częścią serii gier Mario. Nie będzie zaskoczeniem, jeśli japońcy twórcy przygód sympatycznego hydraulika zdecydują się pozwać twórców Flappy Bird.

Jak na razie nadal grę Flappy Bird można pobrać na urządzenia z Androidem ze sklepu Google Play oraz z App Store na smartfony z iOS. W filmie powyżej znajdziecie natomiast poradnik pokazujący... jak pokonać Flappy Bird na Androida.