Gra na wtorek: Block Man

Gra logiczna o nazwie Block Man to kolejna wtorkowa gra dnia. Produkcja ta sprawi, że przez dłuższą chwilę zatrzymamy się na kilku wciągających umysłowych zagadkach. Wszystko to, w przyjemnej oprawie i miłej atmosferze.

Zapraszamy także do pobrania innych gier dnia:

Zelda Diablo

Super Crate Box

Red Square

Zobacz wszystkie gry dnia!

Block Man to ciekawa gra logiczna, w której naszym zadaniem jest rozwiązanie zagadki i doprowadzenie naszej postaci (niebieskiego, sympatycznego kwadratu) do końca poziomu. Teoretycznie wszystko jest jasne: by odblokować portal do następnego etapu, musimy zebrać wszystkie złote gwiazdki znajdujące się na placu gry. Nie będzie to jednak proste, bowiem bardzo często są one skrzętnie poukrywane lub umieszczone w niebezpiecznym miejscu (kolce czy też latające obiekty, które zniszczą naszego bohatera natychmiast po dotknięciu).

Block Man nie zajmuje dużej ilości miejsca na dysku twardym. Tytuł ten jest także prosty w obsłudze (sterujemy strzałkami oraz myszką), a jedyny mankament może stanowić prosta grafika wyświetlana w stosunkowo niskiej rozdzielczości. Wada ta zdecydowanie jednak zanika i staje się niemal niezauważalna, dzięki wciągającym zagadkom.

Zapraszamy do pobrania Block Man.