Gra o tron Sezon 5 Online. HBO ostrzega użytkowników torrentów

Jeszcze przed premierą piątego sezonu Gry o tron do sieci trafiły pierwsze cztery odcinki skopiowane z recenzenckiej płyty DVD. HBO będące producentem tego serialu postanowiło postraszyć piratów, którzy zdecydowali się pobierać i udostępniać dalej pliki z jeszcze niepublikowanymi oficjalnie epizodami.

Szefostwo stacji HBO spotkało niemiłe zaskoczenie, gdy na chwilę przed premierą piątego sezonu ich najbardziej kasowego serialu cztery pierwsze odcinki Gry o tron 5 trafiły do internetu. Źródłem wycieku jest jeden z recenzentów, który dostał płyty DVD z serialem. Nie wiadomo kto dokładnie jest opowiedzialny za umieszczenie plików w sieci, ale odcinki zostały pobrane już przez miliony ludzi na całym świecie.

Biorąc pod uwagę popularność Gry o tron nie jest zaskoczeniem, że fani zamiast czekać na emisję odcinków na kanale HBO lub w usługach VOD takich jak HBO GO i HBO Now pobrali nielegalnie udostępnione kopie. Stacja HBO nie jest zadowolona z takiego obrotu spraw i postanowiła postraszyć osoby, które zdecydowały się skorzystać z klientow sieci BitTorrent do pobierania i udostępniania dalej pierwszych czterech odcinków.

Zobacz również:

  • Pedro Pascal – Gra o Tron, Narcos, The Last of Us. Gdzie jeszcze zagrał chilijski aktor?
  • HBO Max - najlepsze horrory, jakie obejrzysz w 2023 roku [MARZEC]
Gra o tron Sezon 5 Online. HBO ostrzega użytkowników torrentów

Serial Gra o Tron można obejrzeć legalnie w serwisie HBO Go

Gra o tron jest jednym z najcześciej piraconych seriali telewizyjnych. Do tej pory HBO nie było zbytnio zaniepokojone poziomem piractwa Gry o tron. Bardzo dużo osób ogląda wyemitowane już odcinki serialu z plików pobranych z nieoficjalnych źródeł. Teraz jednak po sieci krążą pliki, które nie doczekały się jeszcze oficjalnej emisji. Z tego powodu zdecydowano się na wysłanie ostrzeżeń do wielu osób z żądaniem zaprzestania dalszego udostępniania pirackich kopii.

HBO wykryło jakie adresy IP wykorzystywane były do udostępniania w sieci BitTorrent pierwszych czterech odcinków piątego sezonu Gry o tron. Firma IP-Echelon, zajmująca się walką z piractwem, na zlecenie stacji HBO poprosiła operatorów o przekazanie ostrzeżeń użytkownikom przypisanym do adresów IP. HBO nie ma jednak danych osobowych użytkowników, którzy nielegalnie udostępniali serial.

źródło: slashgear.com