Gra o tron Sezon 5: piraci pobili wszelkie rekordy

Gra o tron jest obecnie jednym z najpopularniejszych seriali. Nie powinno nikogo dziwić, że produkcja telewizyjna stacji HBO bije wszelkie rekordy oglądalności i to nie tylko w oficjalnych kanałach dystrybucji. Pojawiły się statystyki na temat tego, ile osób zdecydowało się pobrać piracką kopię piątego sezonu Gry o tron.

Aktualizacja. (16.06.2015) Finał piątego sezonu Gry o Tron po raz kolejny pobił rekord. W przeciągu zaledwie ośmiu godzin od jego emisji odnotowano aż 1,5 mln pobrań dziesiątego odcinka piątej serii. Serial najpewniej zostanie pobrany 10 mln razy w najbliższych kilku dniach. Finałowy odcinek widowiska od HBO pobił też rekord liczby internautów udostępniających ten sam plik wideo jednocześnie.

źródło: torrentfreak.com

--

Serial Gra o tron (ang. Game of Thrones) został wyemitowany po raz pierwszy cztery lata temu i stał się natychmiastowym hitem. Produkcja bazująca na sadze Pieśń Ognia i Lodu autorstwa George'a R.R. Martina przypadła do gustu widzom z całego świata. Piąty sezon serialu wzbudza jeszcze większe zainteresowanie niż finał czwartego sezonu.

Serial legalnie mogą oglądać klienci stacji HBO, którzy wykupili dostęp do stacji w ramach umowy z operatorem telewizji satelitarnej lub kablowej. Gra o tron dostępna jest też dla klientów usług VOD od HBO, takich jak działające w Polsce HBO GO oraz ograniczone terytorialnie wyłącznie do Stanów Zjednoczonych HBO Now.

Gra o tron Sezon 5: piraci pobili wszelkie rekordy

Piraci pobili wszelkie rekordy po premierze piątego sezonu Gry o Tron

W tym roku pierwsze cztery odcinki nowego sezonu trafiły do sieci jeszcze przed premierą. Jak donosi Torrent Freak, zaowocowało to pobraniem plików z pierwszymi czterema odcinkami piątego sezonu serialu Gra o tron 32 miliony razy z 18 mln różnych adresów IP. Sam pierwszy odcinek pobrano 13 mln razy, chociaż np. polskie HBO GO udostępniło go w dniu premiery za darmo w formie odkodowanej dla wszystkich internautów.

Pierwszy odcinek piątego sezonu Gry o tron pobił tym samym wszelkie dotychczasowe rekordy biorąc pod uwagę seriale stacji HBO. Do tej pory największym zainteresowaniem wśród piratów cieszył się finałowy odcinek czwartego sezonu, który pobrano 7,5 mln razy. Stacja HBO ze względu na skalę piractwa i wyciek czterech odcinków przed premierą zaczęła wysyłać do piratów wezwania do zaprzestania naruszeń.

źrodło: torrentfreak.com

Aktualizacja: 16 czerwca 2015 13:12

Dodano informację o kolejnym rekordzie, który należy do finałowego odcinka piątego sezonu Gry o Tron.