Gra z fizyką

Physicus to nowatorski program edukacyjny typu edutainment, łączący zalety encyklopedii multimedialnej z atrakcyjną grą przygodową.

Physicus to nowatorski program edukacyjny typu edutainment, łączący zalety encyklopedii multimedialnej z atrakcyjną grą przygodową.

Akcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie, na planecie zatrzymanej uderzeniem olbrzymiego meteorytu. Wcielając się w rolę młodego naukowca i korzystając z odszukiwanych wskazówek, użytkownik stara się wznowić ruch planety.

Postawienie przed graczem zróżnicowanych zadań, dorosłym zapewnia dobrą zabawę na wiele godzin, a młodzieży - pretekst do poznania podstaw fizyki. W odróżnieniu od innych gier tego typu, użytkownik zmuszony jest do zdobywania rzetelnej wiedzy z fizyki, bowiem na płytach znajduje się również, zintegrowana z programem, wirtualna encyklopedia. Cykl wykładów ilustrowanych interaktywnymi animacjami w przystępny sposób wprowadza użytkownika w świat optyki, akustyki, mechaniki, elektromagnetyzmu i termodynamiki. Ilustracje są animowane, a w wielu przypadkach można nawet samodzielnie wykonywać proste eksperymenty.

Wszystkie przygotowane wykłady mają charakter interaktywny. Podczas nich uczeń może przeprowadzić wiele eksperymentów i doświadczeń, które trudno byłoby wykonać w rzeczywistości.

Dobre wrażenie robi nie tylko profesjonalny sposób narracji, ale i bardzo dobra grafika. Prerenderowane sceny zachwycają bogactwem barw i szczegółowością. Dopracowana jest także warstwa dźwiękowa gry: muzyka, śpiew ptaków czy odgłosy owadów stwarzają niepowtarzalny nastrój gry.

Polska premiera programu nominowanego do europejskiej nagrody Europrix (2xCD) przewidziana jest na przełomie marca i kwietnia br.