Gracze komputerowi poniosą ogień olimpijski

Bardzo ciekawa informacja dobiegła nas z chińskiego portalu Gamespot. Serwis donosi, że kilku zawodowych graczy komputerowych zostało wytypowanych by ponieść ogień olimpijski w Pekinie. Czy owa decyzja jest zapowiedzią czasów, w których sport elektroniczny zostanie uznany za pełnoprawną dyscyplinę na olimpiadzie?

Jedną z najważniejszych tradycji towarzyszących olimpiadzie jest sztafeta, której uczestnicy niosą płomień olimpijski na miejsce igrzysk. Dotychczas najważniejszymi członkami owego biegu byli zasłużeni sportowcy, aktorzy czy też postacie znane ze sceny politycznej. Teraz do zacnego grona dołączyli również profesjonalni gracze komputerowi.

Na łamach chińskiego wydania serwisu Gamespot pojawiła się informacja, że kilku progamerów zostało wytypowanych by ponieść ogień olimpijski, gdy ten dotrze do Chin. Wśród szczęśliwców znaleźli się Xiao Feng "Sky" Li (dwukrotny mistrz WCG Warcraft III), Jae Ho "Moon" Jang (znany progamer Warcraft III z Korei Południowej) oraz Lei "Leilei" Shen i Junchun "Pj" (zawodowi chińscy gracze Starcraft: Brood War).

Warto dodać, że w trakcie igrzysk przeprowadzona zostanie prezentacja, której celem będzie przekonanie publiki, że e-sport powinien otrzymać status pełnoprawnej dyscypliny olimpijskiej. Czy to się uda? Okaże się za 112 dni.


Zobacz również