Gracze korzystający z Sony PlayStation Network znów mają problemy

Po niedawnym ataku DDoS na serwery Sony pojawiły się kolejne problemy z łącznością, o czym zespół PlayStation poinformował za pośrednictwem Twittera.

Kilka dni temu grupa hakerów zwących się "Lizard Squad" przeprowadziła atak DDoS (ang. Distributed Denial of Service) na popularne serwery gier, w tym PlayStation Network. Pomimo tego, że mieliśmy do czynienia z tego typu atakiem (zajęcie wszystkich wolnych zasobów równocześnie z wielu komputerów, najczęściej znajdujących się w botnecie) firma Sony po uporaniu się z problemem wydała uspokajające oświadczenie zapewniając, że żadne dane użytkowników nie zostały wykradzione.

Dzisiaj w nocy okazało się jednak, że firma Sony najprawdopodobniej nie do końca poradziła sobie z niedzielnym atakiem DDoS. Jej serwery zaczęły bowiem ponownie mieć problemy z łącznością. Kilkanaście godzin temu na twitterowym koncie PlayStation pojawił się następujący wpis:

"Aktualizacja sieci: inżynierowie są świadomi problemu z łącznością, pracują, aby go rozwiązać. Będziemy Was informować - przepraszamy za niedogodności"

Godzinę później pojawił się kolejny:

"Łączność sieciowa jest przywracana. Dziękujemy za cierpliwość"

Przeglądając fora okazuje się, że w przypadku części graczy połączenie zostało przywrócone.