Gracze kupują złoto bo gry są mało interesujące?

Bardzo ciekawą koncepcje odnośnie kupowania złota w grach MMO wysunął ostatnio Imre Jele, jeden z managerów odpowiedzialnych za atrakcyjność gry RuneScape.

Imre Jele wypowiadał się a propos nielegalnego rynku handlu złotem w grach MMO. Jego zdaniem przyczyna tego procederu tkwi w tym, że gry te są... Mało ciekawe. Gdyby bowiem dany tytuł dostarczał wystarczająco dużo rozrywki, graczom chciałoby się grać tak długo, aż zdobędą wystarczającą ilość złota. Jeśli jednak nie chcą grać, to coś musi być nie tak z grą.

Gracze kupują złoto bo gry są mało interesujące?

Z jednej strony jest to prawda. Jednak bardzo często zdarzają się sytuacje gdy jedni gracze złoto kupują, gdy inni w tym samym momencie grają by je zdobyć. Jest to raczej spowodowane tym, że niektórzy gracze nie mają tyle cierpliwości lub czasu by osiągnąć sukces w grach MMO. Nie jest bowiem tajemnicą, że w grach tych, aby dobrze grać, trzeba spędzić naprawdę dużo czasu.

Tak więc atrakcyjność gier to jedno a stopień trudności to druga sprawa. Naszym zdanie obydwie te kwestie mają porównywalny wpływ na pojawienie się nielegalnego rynku handlu złotem w grach MMO.