Gracze nie chcą PlayStation 5 w wersji Digital. Sony liczy straty

PlayStation 5 sprzedaje się znakomicie, ale dotyczy to głównie wersji standardowej z napędem Blu-ray. Model PS5 Digital nie wzbudza już tak dużego zainteresowania graczy.

ps5

fot. Sony

Sony regularnie chwali się wynikami osiąganymi przez konsole z rodziny PlayStation. Jak informowaliśmy was wczoraj, wciąż znakomicie sprzedaje się PlayStation 4, a kolejne rekordy bije PS5. Okazuje się jednak, że nie wszystko wygląda tak różowo. Sony poinformowało właśnie, że jest w stanie zarabiać już na każdej kolejnej sprzedanej sztuce PlayStation 5, dotyczy to jednak tylko wersji z napędem Blu-ray. Sprzedaż tańszego modelu - PlayStation 5 Digital, jest znacznie gorsza i pomimo niższej ceny nie wzbudza tak dużego zainteresowania u graczy.

Podczas ostatniego sprawozdania finansowego włodarze Sony ujawnili, że PS5 w wersji Digital wciąż nie jest sprzedawane z zyskiem. Japoński producent nie przejmuje się jednak tym zbytnio, bowiem wszelkie straty z tego tytułu rekompensowane są przez sprzedaż akcesoriów do konsol oraz PlayStation 4.

Zobacz również:

Biorąc pod uwagę ogromne zainteresowanie konsolami nowej generacji możemy śmiało założyć, że niebawem i PS5 Digital zacznie przynosić Sony zyski. Dobitnie pokazuje to jednak, że gracze nie chcą żadnych półśrodków i oczekują obecnie od sprzętu gamingowego najwyższej jakości. Warto dodać, że podobny problem ma Microsoft, który sprzedaje znacznie więcej modeli Xbox Series X niż Xbox Series S.

Zobacz również: The Ascent – recenzja gry. Na taki Cyberpunk czekaliśmy!