Gracze nie są zadowoleni z darmowych gier - Sony broni swojej oferty PSN Welcome Back

Niektórzy gracze czują niedosyt w związku z ofertą, jaką przedstawiło Sony w swoim programie Welcome Back, który ma być zadośćuczynieniem za trudności związane z wyłączeniem na długi czas sieci PlayStation Network. Sony postanowiło bronić swojej darmowej oferty.

PlayStation Network

Gracze nie są zadowoleni z darmowych gier - Sony broni swojej oferty PSN Welcome Back

PlayStation Network

Kiedy PlayStation Network znów zaczęła działać, Sony zaoferowało kilka gier dla graczy jako zadośćuczynienie dla wiernych graczy za długi okres oczekiwania na ponowne uruchomienie PSN (dzisiaj pisaliśmy już o tym, że Sony rozdaje bonusy użytkownikom). Ale niektórzy gracze nie są zadowoleni z oferty gier, z z których większość to stare tytuły, które i tak gracze już posiadają. Na oficjalnym blogu PlayStation gracze wyrazili więc swoją frustrację.

Sony do graczy

Oto w jaki sposób Sony odpowiedziało na falę krytycyzmu.

- Przykro mi, że w ofercie nie znaleźliście niczego, co byście chcieli. Bardzo staraliśmy się, by ułożyć listę wysokiej jakości gier na Blu-ray zamiast po prostu zaoferować tańsze gry na PSN. Mediana recenzji zaoferowanych przez nas pozycji w portalu Metacritic to ponad 84 proc., a więc to są bardzo dobre gry. Niestety z bazą 77 milionów ludzi, ciężko zaoferować coś dobrego dla wszystkich - napisał Nick Caplin z SCEE w odpowiedzi na posty niezadowolonych graczy.

Zobacz również:

  • PS5 – gdzie kupić tanio konsolę? Kompletna lista sklepów z PlayStation 5 [04.08.2023]

PlayStation Plus tylko na 30 dni, a potem...

Caplin wyklarował również kilka kwestii dotyczących bonusów. Użytkownicy, którzy mają PSP i PS3 mogą otrzymać dwie gry za darmo - po jednej na każdą platformę. Ponadto każdy dostanie 30-dniowy dostęp do PlayStation Plus, co zapewni dostęp do darmowych treści. ale tylko na miesiąc. Po upływie tego terminu stracimy możliwość korzystania z tych treści.

- Niestety, w ten sposób działa PlayStation Plus - powiedział Caplin.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: