Graficzne monstrum Asusa nadchodzi

Przy okazji recenzji dwuprocesorowej karty graficznej Gigabyte wyposażonej w dwa układy GeForce 6800 GT, wyraziliśmy swoje przypuszczenia odnośnie planów Asusa, który jak sądziliśmy wprowadzi do oferty kartę zbudowaną w oparciu o dwa układy GeForce 7800 GTX. Trafiliśmy prawie w punkt, bo firma uzupełni ofertę o wersję tylko nieco słabszą - 2x GeForce 7800 GT.

Karty wyposażone w dwa procesory umieszczone na jednej płytce laminowanej stają się coraz popularniejsze. Dwa modele ma już w swojej ofercie Gigabyte, inni producenci tacy jak np. MSI również takowe urządzenia oferują. Asus do tej pory nie zaistniał w tym segmencie, choć miał już gotową do produkcji kartę z dwoma GeForce 6800 Ultra. Zrezygnowano z jej premiery w ostatnim momencie, jak się teraz okazuje ze względu na modyfikację wczesnego pomysłu i montaż na karcie nowszych układów GeForce 7800 GT.

Karta ma być ogromna, być może nawet większa niż testowany przez nas "potwór" Gigabyte'a. Przewidujemy więc problemy z jej instalacją na większości płyt głównych. Każdy z procesorów graficznych będzie wyposażony we własne 256 MB pamięci GDDR3 1,6 ns. Taktowanie procesora i pamięci pozostanie na standardowym poziomie 400 i 1000 MHz. Cena karty na razie pozostaje tajemnicą.

Zdjęcia urządzenia możecie zobaczyć tutaj.


Zobacz również