Graficzne nowości Asusa

Firma Asus wprowadziła do swojej oferty dwie nowe karty graficzne - modele EAX1950PRO CrossFire/HTDP/256M i EAX1950PRO/HTDP/256M. Urządzenia, które bazują na układzie ATI Radeon X1950PRO, wyposażone zostały w wydajny system chłodzenia umożliwiający, jak zapewnia producent, obniżenie temperatury rdzenia o 10 stopni w porównaniu do referencyjnego rozwiązania ATI.

Graficzne nowości Asusa

Asus EAX1950PRO CrossFire/HTDP/256M

Nowe karty, które umożliwiają stworzenie wydajnej platformy dla graczy (tryb CrossFire) przeznaczone są oczywiście do współpracy z płytami głównymi wyposażonymi w magistralę PCI-Express x16. Wyposażono je w rdzeń taktowany 580 MHz, który połączony jest szyną o szerokości 256 bitów z pamięciami GDDR3 (256 MB) pracującymi z częstotliwością 1,4 GHz (700 MHz DDR3).

Nowości dysponują bardzo wydajnym systemem chłodzenia (składającym się z ciepłowodów, radiatora oraz wentylatora), który dba o należyte odprowadzanie ciepła z rdzenia i pamięci. Dzięki niemu uzyskano obniżenie temperatury pracy o 10 stopni w porównaniu do referencyjnego rozwiązania ATI. Ponadto urządzenia oddają użytkownikowi do dyspozycji między innymi dwa wyjścia cyfrowe DVI (2048 x 1536 pikseli), wyjście HDTV, obsługę technologii HDCP oraz technologię Splendid Video Intelligence Technology (która poprawia jakość wyświetlanego obrazu wideo).

Niestety ceny nowości nie zostały na razie podane.

Strona producenta: Asus