Graficzne nowości Asusa z chłodzeniem Glaciator

Firma Asus przedstawiła nowy system chłodzenia o nazwie Glaciator Fansink dostępny wraz z kartami graficznymi z serii EN8800GT - modelami EN8800GT TOP/G/HTDP/512M, EN8800GT/G/HTDP/512M i EN8800GT/G/HTDP/256M. Producent twierdzi, że umożliwia on utrzymanie temperatury rdzenia graficznego o 7 stopni Celsjusza niższej niż w przypadku stosowania rozwiązań referencyjnych.

Nowe karty wyposażono w chłodzenia o nazwie Glaciator Fansink, które ma pozwalać na obniżenie temperatury GPU nawet o 7 stopni Celsjusza w porównaniu do rozwiązań referencyjnych. Charakteryzuje się ono również cichą pracą - generuje hałas na poziomie 25 dB (zdaniem producenta, hałas referencyjnych rozwiązań sięga 50 dB).

Graficzne nowości Asusa z chłodzeniem Glaciator

EN8800GT TOP/G/HTDP/512M

Asus udostępnił również nową aplikację SmartDoctor, pozwalającą w prosty sposób zmienić niezależnie częstotliwość pracy zegara jednostek shader i zegara rdzenia graficznego oraz funkcję Gamer OSD umożliwiającą podkręcanie i rozmowy tekstowe podczas grania (dodatkowa opcja rejestrowania rozgrywki w czasie rzeczywistym).

Parametry techniczne:

Graficzne nowości Asusa z chłodzeniem Glaciator

Nowe karty sprzedawane będą wraz z grą "Company of Heroes: Opposing Front". Więcej na ich temat można znaleźć na stronie producenta.