Graficzny Asus Extreme

Asus zaprezentował karty graficzne nowej serii Extreme AX850. Wyposażono je w potężny procesor graficzny ATI Radeon X850 posiadający 16 potoków renderingu i korzystający z interfejsu PCI-Express.

Karty Asusa posiadają kilka cech wyróżniających je wśród produktów bazujących na wzorcowych projektach ATI.

Jednym z takich rozwiązań jest ASUS GameFace Live - technologia umożliwiająca przeprowadzanie wideokonferencji w trakcie korzystania z gier w trybie multiplayer. Gracze mogą widzieć się nawzajem, nawet jeśli znajdują się w różnych zakątkach świata. Z GameFace Live może jednocześnie korzystać nawet do 8 graczy.

Kolejna ciekaostka to ASUS VideoSecurity Online - oprogramowanie pozwalające użytkownikom kart graficznych ASUS-a oraz kamer internetowych stworzenie własnego systemu monitorowania dowolnego pomieszczenia lub obszaru. Wykrycie jakiejkolwiek zmiany lub ruchu w monitorowanym obszarze może spowodować automatyczne wykonanie zdjęcia i przesłanie go pod zdefiniowany adres e-mail, połączenie się ze zdefiniowanym numerem telefonu za pośrednictwem modemu lub uruchomienie dowolnego, zdefiniowanego przez użytkownika programu.

Z kolei ASUS Onscreen Display to funkcja pozwalająca użytkownikom kart firmy ASUS na szybką regulację parametrów obrazu bez konieczności wychodzenia z gry czy zatrzymywania oglądanego właśnie filmu. Wystarczy za pomocą zdefiniowanej wcześniej kombinacji klawiszy przywołać menu ekranowe i (zupełnie jak w odbiorniku TV) zmienić jasność, kontrast, ustawienia VR oraz efektów specjalnych w grach.

Wraz z kartami serii Extreme użytkownicy otrzymają również bogaty pakiet oprogramowania, zawierający m.in. 2 gry: Joint Operations oraz Xpand Rally.


Zobacz również