Graficzny Expert

Sun wprowadza do sprzedaży nowe akceleratory graficzne przeznaczone na rynek profesjonalny.

Sun Microsystems wprowadza na rynek - konkurencyjne dla rozwiązań Silicon Graphics - profesjonalne akceleratory graficzne. Expert 3D to seria wysoko wydajnych kart graficznych przeznaczona do zastosowań w takich dziedzinach, jak geodezja, medycyna, a także tam, gdzie niezbędna jest wydajna wizualizacja danych.

"W wielu dziedzinach technicznych jakość, wydajność i uniwersalność graficznej reprezentacji danych odgrywa kluczową rolę. Naukowcy, w szczególności fizycy, w coraz większym stopniu wykorzystują modele graficzne do analizy danych i rozwiązywania złożonych problemów" - powiedział Tom Copeland, dyrektor działu analiz rynku stacji roboczych w International Data Corporation.

Przedstawiciele Suna twierdzą, iż nowy akcelerator cechuje ponad dziesięciokrotnie większa wydajność w przetwarzaniu tekstur niż poprzednio oferowane przez firmę rozwiązania dla aplikacji "wizualizacyjnych". Jak utrzymuje producent, dzięki możliwości zainstalowania dwóch akceleratorów w jednej stacji roboczej karty Expert 3D znakomicie spisują się w wyświetlaniu obrazów i pracy 2-monitorowej. Expert 3D z 128 MB pamięci jest dostępny jako opcja wraz ze stacjami roboczymi Sun Ultra 60 i Ultra 80 oraz jako samodzielna karta w cenie 3495 USD.


Zobacz również