Grafika 3D w Google

Wyszukiwawczy potentat Google nabył kolejną spółkę. Tym razem jest to Last Software, właściciel praw do aplikacji SketchUp - programu pozwalającego architektom oraz projektantom grafiki 3D na szybsze tworzenie swoich projektów i szkiców.

Przedstawiciele LastSoftware w oświadczeniu dostępnym na stronie internetowej firmy przekonują, iż przejęcie przez Google pomoże firmie spopularyzować swój produkt wśród szerszego grona odbiorców. Nie będzie też żadnych zmian w cenniku produktów - SketchUp nadal ma kosztować 495 dolarów.

Warto odnotować, że firma LastSoftware opracowała wcześniej wtyczkę do aplikacji Google Earth, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z tego narzędzia nie tylko do oglądania widoków kuli ziemskiej, ale także do przeglądania projektów tworzonych w SketchUp. Być może teraz nastąpi dalsza integracja obu wspomnianych aplikacji.

W minionym tygodniu koncern przejął małą firmę Upstartle, która opracowała webowy edytor tekstowy Writely - szerzej na ten temat informowaliśmy w artykule "Google: damy ci edytor tekstu".

Więcej informacji: SketchUp.