Grafika Sparkle z wyświetlaczem pokazującym temperaturę

Firma Sparkle zaprezentowała nową kartę graficzną o oznaczeniu Calibre P850LV. Urządzenie bazuje na układzie GeForce 8500 GT i oferuje użytkownikowi do dyspozycji specjalną płytkę z wyświetlaczem na którym podawana jest temperatura pracy rdzenia oraz płytki PCB.

Nowa karta klasy podstawowej (ang. entry-level) przeznaczona jest do montażu na płytach głównych wyposażonych w magistralę PCI-Express x16. Urządzenie bazuje na układzie GeForce 8500 GT oferującym 16 procesorów strumieniowych. Rdzeń, który pracuje z częstotliwością 650 MHz komunikuje się 128-bitową szyną z 128 MB pamięci GDDR3 pracującej z taktowaniem 1600 MHz (efektywnie). Nowość wykorzystuje silnik NVIDIA Lumenex Engine oraz oferuje technologię NVIDIA Quantum Effects, GigaThread Technology i PureVideo HD VP2.

Sparkle Calibre P850LV

Sparkle Calibre P850LV

Co ciekawe, karta wyposażona została w specjalną płytkę z niewielkim wyświetlaczem na którym w czasie rzeczywistym pokazuje temperaturę GPU lub temperaturę płytki PCB. Użytkownik otrzymał też do dyspozycji dwa wyjścia cyfrowe DVI-I oraz wyjście umożliwiające podłączanie zestawów HDTV do rozdzielczości 1920 x 1080i.

Niestety cena nowości nie została podana.