Grafika na Wii o jakiej Wam się nie śniło

Wiele osób twierdzi, że na Nintendo Wii nie da się osiągnąć tak dobrej grafiki jak na Xboxie 360 czy PlayStation 3. Innego zdania jest firma Nibris, producent gier rodem z... Polski.

Tomasz Wiśniowski, przedstawiciel Nibris, twierdzi że w najnowszej produkcji jego firmy udało się stworzyć kilka zaskakująco dobrych efektów graficznych. Jego zdaniem jeszcze niedawno sądzono, że coś takiego jest wręcz nie możliwe do osiągnięcia na Wii.

Wszystko to ponoć dzięki GameBryo. Jest to nowy silnik graficzny stworzony przez Emergent Game Technologies. Już teraz korzystają z niego najwięksi producenci gier komputerowych. Między innymi Bethesda (Fallout 3, Elder Scrolls IV: Oblivion) oraz Firaxis.

Przypomnijmy, że Nibris pracuje właśnie nad grą zatytułowaną Sadness. Ma to być horror z akcją osadzoną na początku XX wieku. Tytuł pierwotnie powstawał przy współpracy z Disney's Frontline Studios, jednak partnerzy szybko rozeszli się z uwagi na zbyt odmienne wizje gry.

Na razie data premiery Sadness pozostaje jedną wielką niewiadomą. Nibris jest obecnie na etapie poszukiwania wydawcy swojego dzieła. Miejmy nadzieję, że szybko zakończą się one sukcesem.


Zobacz również