Graj na maksa!

Dzisiejsze gry stawiają przed użytkownikami coraz wyższe wymagania - niestety w większości przypadków wyłącznie sprzętowe. Jeżeli nie stać Cię na najnowszą kartę graficzną czy procesor możesz spróbować wycisnąć jak najwięcej ze swojego starego komputera i zainstalowanego systemu operacyjnego. Prezentujemy stworzone specjalnie dla graczy, najnowsze wersje akceleratorów systemowych, dzięki którym wzrośnie zarówno komfort grania, jak i ogólnej pracy z systemem Windows.

Kolejne wydania gier komputerowych mają tak wyśrubowane wymagania systemowe, iż większość fanów strzelanek czy strategii dużo szybciej niż kiedyś zbliża się do znienawidzonej przez graczy granicy sprzętowej oznaczanej jako "wymagania minimalne". Wyłączenie detali, gorsza jakość muzyki czy zmiana rozdzielczości poważnie obniżają przyjemność czerpaną z najnowszych produkcji. Jednak czasem, zamiast kupować nowy komputer, wystarczy wycisnąć jak najwięcej mocy z posiadanego sprzętu i systemu. Do tego celu najlepiej wykorzystać najnowsze wersje akceleratorów systemowych dla graczy, dzięki którym komputer przeżyje prawdziwą metamorfozę.

Darmowa moc dla wszystkich

Game XP to darmowy program umożliwiający łatwe "podkręcenie" komputerów pracujących pod kontrolą systemów z rodziny Windows, pracujących zarówno w systemie plików FAT32 jak i NTFS. Aplikacja uzyskuje zwiększenie wydajności głównie poprzez modyfikowanie różnych ustawień systemowych. Game XP manipuluje wielkością cache, zmienia również priorytet procesora tak, aby główne aplikacje pracowały szybciej od tych działających w tle. Program wprowadza zmiany i naprawia błędy modułów DirectX, Direct3D oraz tych odpowiedzialnych z wyświetlanie plików AVI. Dzięki tym modyfikacjom niektóre animacje czy efekty wyświetlane są znacznie płynniej. Po zastosowaniu GAME XP wzrasta nie tylko komfort grania, ale również poprawia się ogólna jakość pracy z systemem, który szybciej obsługuje spakowane pliki, krócej startuje czy loguje się do sieci. Dodatkowo program deaktywuje dymki z poradami pojawiające się w niektórych oknach systemowych, wyłącza animację okien, przyspiesza wyświetlanie ikonek na pulpicie czy zapobiega tworzeniu miniaturek obrazków w Eksploratorze Windows. Jedną z ważniejszych cech aplikacji jest uporanie się z niektórymi aktywnymi usługami systemu Windows. Program wyłącza te, które są bardzo rzadko wykorzystywane przez zwykłego użytkownika, a sposób uruchamiania innych zmienia na "ręczny", dzięki czemu nie są aktywne cały czas.

Obsługa programu jest bardzo prosta - wystarczy uruchomić plik GameXP.exe, poczekać aż aplikacja wykryje konfigurację komputera i wybrać opcję "Go to Warp Speed". Później należy zrestartować system i wprowadzone zmiany zaczną działać.

Game XP 1.4.3.5 do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3637/Game.XP.1.4.3.27.html

Więcej informacji:

http://free.hostdepartment.com/p/publicfree/gamexp.htm

Podkręcanie z dodatkami

Najnowsze wydanie Game Accelerator, podobnie jak w przypadku Game XP, cechuje się wyjątkowo prostym w obsłudze i intuicyjnym interfejsem. Rola użytkownika sprowadza się odpowiedniej konfiguracji programu: wskazania posiadanej karty graficznej, procesora oraz karty muzycznej, a następnie kliknięcia przycisku Save Settings. Po wykonaniu tych prostych czynności z poziomu zasobnika systemowego można przełączać się z normalnego trybu pracy na tryb super wydajny (High-Performance). Dodatkowo można uruchomić czyszczenie systemu z niepotrzebnych komponentów, zdefragmentować pamięć i dyski oraz uruchomić narzędzie diagnozujące ustawienia DirectX. Aplikacja została wyposażona w monitor stanu systemu, dzięki któremu w każdej chwili można uzyskać dostep do podstawowych informacji o parametrach pracy komputera (ilość wolnej pamięci wirtualnej i fizycznej, stopień wykorzystania pliku wymiany). Program posiada również wbudowaną blokadę okienek typu pop-up oraz funkcję oszczedzania energii w komputerach typu laptop. Oprócz samego programu użytkownik dostaje do dyspozycji specjalną wyszukiwarkę gier multiplayer, która umożliwia odnajdywanie i przyłączania się do różnego typu rozgrywek.

Game Accelerator 2.6 w wersji Shareware (pełna wersja kosztuje 15,98 USD) do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3638/Game.Accelerator.2004.2.6.html

Więcej informacji:

http://www.smartalec2000.com/

Minimum zaangażowania od użytkownika wymaga również najnowsza wersja GameGain, znakomitego akceleratora systemów Windows. Aplikacja samodzielnie dostosowuje się do konfiguracji komputera - wystarczy podać zainstalowany system operacyjny oraz typ procesora. Zakres wprowadzanych w systemie modyfikacji zależy od ustawień suwaka Speed Settings - jeżeli użytkownik zdecyduje się na konfigurację najszybszą, to program wykorzysta wszelkie dostępne mu środki, aby zapewnić maksymalną wydajność. Wśród wprowadzanych zmian znajdują się odpowiednie modyfikacje ustawień rejestru oraz systemu plików, jak również optymalizacja wykorzystania zasobów pamięci i procesora. Przed modyfikacja jakichkolwiek ustawień aplikacja dokona szczegółowej analizy systemu w celu wyeliminowania jakichkolwiek błędów rzutujących na ogólną wydajność komputera, co minimalizuje możliwość wystąpienia konfliktów i zostawia margines na ewentualne błędy.

GameGain 2.5.31.2004 w wersji Shareware (pełna wersja kosztuje 11,99 USD) do pobrania z naszego serwisu FTP:

http://www.pcworld.pl/ftp/pc/programy/3639/GameGain.2.5.31.2004.html

Więcej informacji:

http://www.pgware.com/products/gamegain/