Gran Turismo 5 Prologue jeszcze w tym roku

Wiamy na pewno, że Gran Turismo 5 Prologue trafi na półki sklepowe jeszcze przed końcem bieżącego roku. Takie oświadczenie złożyli wspólnie przedstawiciele Sony i Polyphony Studio.

Wersja Gran Turismo 5 Prologue stanowić będzie przedsmak tego co czeka graczy w pełnym GT5. Ta, w znacznym stopniu okrojona wersja, podobna będzie do tej wydanej przed Gran Turismo 4.

Teraz do dyspozycji graczy oddanych zostanie 40 samochodów i parę odwzorowanych z rzeczywistości torów wyścigowych. Engine graficzny Prologue ma obsługiwać format 1080p przy 60 klatkach na sekundę.

Gran Turismo 5 Prologue, według producenta i wydawcy, trafi do Europy jeszcze w tym roku. Niestety ani Polyphony Digital ani Sony nie pokusiły się o przybliżenie daty premiery. Wiadomo jedynie, że gra ma się ukazać na płycie Blu-Ray. Drugą opcją będzie ściągnięcie jej z PlayStation Network.

Wersja na nośniku będzie różniła się od tej z PSN obecnością systemu uszkodzeń. W obydwu gracze Prologue będą mogli cieszyć się trybem wieloosobowym, funkcją My Garage oraz Gran Turismo TV. Nie wiadomo czy firmy pracujące nad grą będą pobierać opłaty za zaopatrzenie się w okrojone wydanie. Wypuszczenie wersji na Blu-Ray sugeruje jednak, iż możemy się spodziewać się pewnych opłat.