Gran Turismo 5 Prologue w sprzedaży

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów wyścigów samochodowych! Sony Computer Entertainment Europe oraz Polyphony Digital ogłosiły premierę Gran Turismo 5 Prologue, najgoręcej oczekiwanej gry na PLAYSTATION 3. Tytuł jest dostępny zarówno w formacie Blu-ray, jak i do ściągnięcia z PS Network.

Gran Turismo 5 Prologue zapowiadane jest jako przedsmak nadchodzącego Gran Turismo 5, a jednocześnie "niezależna" i "niesamowita" produkcja. Z drugiej strony, złośliwi określają tytuł jako "niezwykle drogie demo od Sony". Co faktycznie oferuje gra?

Gran Turismo 5 Prologue w sprzedaży

Z informacji prasowej Sony dowiadujemy się, że Gran Turismo 5 Prologue to 71 samochodów najwyższej klasy (Lotus, Aston Martin, Subaru, Ferrari), sześć znanych w świecie motoryzacji torów, każdy w dwóch wersjach (Eiger Norwand, Dayton International, London City Track, japońska Suzuka, Fuji oraz High Speed Ring) oraz moc fajerwerków graficznych, jakie oferuje grafika High Definition.

Gran Turismo 5 Prologue w sprzedaży

Oprócz tego, użytkownicy dostają kilka ciekawych nowości. Najważniejsze z nich to możliwość ścigania się online (do 12 graczy normalnie oraz do 16 dzięki PS Network - tylko CPU) i porównywania swoich wyników w rankingu globalnym, linie wyznaczjące najszybszą możliwą trasę przejazdu oraz Gran Turismo TV - dedykowany kanał, dostępny tylko dzięki usłudze PS Network i prezentujący ciekawe materiały motoryzacyjne.

Warto dodać, że europejska wersja gry posiada wiele elementów, które nie znalazły się w wydaniu japońskim. Są to m.in. tryb drift, tuning samochodów, tryb dla dwóch graczy (split screen) oraz nowa struktura eventów.

Gran Turismo 5 Prologue w sprzedaży

Gran Turismo 5 Prologue kosztuje 139 złotych. Czy warto wydawać gotówkę dla owego "bardzo rozbudowanego dema" (dla ścisłości: oficjalną odpowiedź Sony w tej sprawie znajdziecie w tym miejscu)? Cóż, na to pytanie znają odpowiedź tylko gracze. Wskazówką może być fakt, że premiera właściwego Gran Turismo 5 przewidziana jest dopiero na rok 2009.

Aktualizacja: 27 marca 2008 13:43

Agnieszka Pilichowska z Sony Polska potwierdziła premierę Gran Turismo 5 Prologue w PS Network. Data ukazania się wersji "pudełkowej" na rynku została przesunięta na początek kwietnia.