Gran Turismo 5 Prologue w sprzedaży

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów wyścigów samochodowych! Sony Computer Entertainment Europe oraz Polyphony Digital ogłosiły premierę Gran Turismo 5 Prologue, najgoręcej oczekiwanej gry na PLAYSTATION 3. Tytuł jest dostępny zarówno w formacie Blu-ray, jak i do ściągnięcia z PS Network.

Gran Turismo 5 Prologue zapowiadane jest jako przedsmak nadchodzącego Gran Turismo 5, a jednocześnie "niezależna" i "niesamowita" produkcja. Z drugiej strony, złośliwi określają tytuł jako "niezwykle drogie demo od Sony". Co faktycznie oferuje gra?

Z informacji prasowej Sony dowiadujemy się, że Gran Turismo 5 Prologue to 71 samochodów najwyższej klasy (Lotus, Aston Martin, Subaru, Ferrari), sześć znanych w świecie motoryzacji torów, każdy w dwóch wersjach (Eiger Norwand, Dayton International, London City Track, japońska Suzuka, Fuji oraz High Speed Ring) oraz moc fajerwerków graficznych, jakie oferuje grafika High Definition.

Oprócz tego, użytkownicy dostają kilka ciekawych nowości. Najważniejsze z nich to możliwość ścigania się online (do 12 graczy normalnie oraz do 16 dzięki PS Network - tylko CPU) i porównywania swoich wyników w rankingu globalnym, linie wyznaczjące najszybszą możliwą trasę przejazdu oraz Gran Turismo TV - dedykowany kanał, dostępny tylko dzięki usłudze PS Network i prezentujący ciekawe materiały motoryzacyjne.

Warto dodać, że europejska wersja gry posiada wiele elementów, które nie znalazły się w wydaniu japońskim. Są to m.in. tryb drift, tuning samochodów, tryb dla dwóch graczy (split screen) oraz nowa struktura eventów.

Gran Turismo 5 Prologue kosztuje 139 złotych. Czy warto wydawać gotówkę dla owego "bardzo rozbudowanego dema" (dla ścisłości: oficjalną odpowiedź Sony w tej sprawie znajdziecie w tym miejscu)? Cóż, na to pytanie znają odpowiedź tylko gracze. Wskazówką może być fakt, że premiera właściwego Gran Turismo 5 przewidziana jest dopiero na rok 2009.

Aktualizacja: 27 marca 2008 13:43

Agnieszka Pilichowska z Sony Polska potwierdziła premierę Gran Turismo 5 Prologue w PS Network. Data ukazania się wersji "pudełkowej" na rynku została przesunięta na początek kwietnia.