Gran Turismo 5 i Crysis 2 uznane za najlepsze gry targów GamesCom

W piątek wybrano najlepsze produkty targów elektronicznych GamesCom 2010 w Kolonii. Najlepszą grą na konsole uznano Gran Turismo 5, a na PC zwyciężył Crysis 2. Specjalna nagroda w kategorii GRY ONLINE trafiła do producentów Guild Wars 2. Niespodzianką była wygrana PlayStation Move w kategorii AKCESORIA SPRZĘTOWE. Wielu obserwatorów spodziewało się tu zwycięstwa Kinecta dla Xbox 360.

Wyniki GamesCom 2010 Awards były bardzo zbliżone do naszego rankingu 5 gier, na które warto czekać. W mniej prestiżowych kategoriach gra na komórkę i rodzinna rozrywka, zwyciężyły odpowiednio produkcje Super Scribblenauts i Kirby's Epic. Niektórzy twierdzą, że na zwycięstwie PS Move w kategorii sprzętowej, zaważyć mógł fakt wprowadzenia na rynek większej ilości gier na nowy system. Microsoft powtórzył właściwie propozycje dla Kinecta, które prezentował już na targach E3.

NAJLEPSZA GRA KONSOLOWA:

Gran Turismo 5

Gra z 4-letnim cyklem produkcyjnym to duże ryzyko. Świat elektroniki nie stoi w miejscu. Andy Burt z zespołu Sony Entertainment zapewnia jednak, że o Gran Turismo 5 nie ma strachu. Jego zdaniem, każdy fan gier komputerowych powinien wyczekiwać nowego tytułu, a na zachętę przedstawiał możliwości, jakie daje GT5.

Zobacz również:

  • Gamescom 2020 - poznaliśmy najlepsze gry targów, Cyberpunk 2077 doceniony
  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej
Gran Turismo 5 i Crysis 2 uznane za najlepsze gry targów GamesCom

Gran Turismo 5

W najnowszej części legendarnej produkcji, gracz sam będzie mógł zbudować swój samochód i pozmieniać wszystkie jego parametry. Co więcej, można będzie modyfikować trasy, ilość i kąt zakrętów, szerokość toru i mnóstwo innych szczegółów. Edytowanymi trasami będzie można podzielić się z innymi graczami online.

Data wydania: 3 XI 2010

Platforma: PlayStation 3

NAJLEPSZA GRA NA PC:

Crysis 2

Na jesień Crytek zapowiedział pierwszą beta-wersję sequela znanej gry FPS - Crysis. Strzelanka wykorzystywać będzie kod graficzny CryEngine 3, a na targach po raz pierwszy można było przetestować jej tryb wieloosobowy. Crysis 2 przenosi nas do Nowego Jorku roku 2023, pełnego sklepowych witryn, lecz opustoszałego po ewakuacji wywołanej inwazją kosmicznego robactwa. Gra pozwoli nam na duże modyfikacje broni i wybór dodatkowych umiejętności.

Gran Turismo 5 i Crysis 2 uznane za najlepsze gry targów GamesCom

Crysis 2

Crysis 2 wydany będzie w dwóch wersjach specjalnych - limitowanej i nano. W czym będą one lepsze od zwykłego pudełka z grą? Bardziej atrakcyjny będzie tryb multiplayer. Pojawią się bonusowe punkty doświadczenia, personalizacja wyglądu i możliwość wystawiania hologramu mylącego przeciwników. Edycja nano ma też zawierać specjalne gadżety dla Crysis-maniaków.

Data wydania: 25 III 2011

Platformy: PlayStation, Xbox 360, PC [Windows]

Ulubione gry czytelników

Po piątkowym rankingu 5 najciekawszych gier GamesCom '10 dostaliśmy sporo komentarzy. Większość z nich zaczynało się od słów: A gdzie... A gdzie Jagged Alliance: Reloaded? A gdzie F1 2010? Byłoby świetnie gdybyście sami napisali, które gry są dla Was najciekawsze i dlaczego powinniśmy na nie czekać. Być może z zebranych opinii uda nam się stworzyć naprawdę ciekawe zestawienie! Na razie zostawiamy Was z prezentacją najlepszego sprzętu targów - PlayStation Move.