Gran Turismo 5 na PC?

Nieprawdopodobne może stać się rzeczywistością. W jednym z ostatnich wywiadów, główny twórca Gran Turismo 5 przyznał, że istnieją szanse na wypuszczenie pecetowej wersji słynnej gry wyścigowej.

Redaktorzy austriackiego portalu derStandard.at przeprowadzili bardzo ciekawy wywiad z Kazunorim Yamauchim, twórcą serii Gran Turismo. Ojciec GT został między innymi zapytany o wersje gry na inne platformy niż PlayStation 3.

Yamauchi zdementował wszelkie pogłoski o możliwym wydaniu gry na inne konsole niż Sony. Stwierdził, że nie widzi jakichkolwiek szans na powstanie takiej konwersji. Nie oznacza to jednak, że firma Yamauchiego, Polyphony Digital, pozostanie wierna firmie Sony.

W tym samym wywiadzie twórca Gran Turismo 5 przyznał, że gra mogłaby wyjść na pecety. Co prawda tu także zastrzegł, że w żadnym wypadku nie jest to deklaracja ze strony firmy. Wzmianka o wersji PC wypowiedziana przez samego Yamauchiego brzmi całkiem "owocnie". Być może użytkownicy pecetów wreszcie będą mieli okazję uruchomić Gran Turismo na swoich maszynach.