Gran Turismo 5 - premiera pod koniec listopada

Twórcy Gran Turismo 5 po raz kolejny podali termin premiery oczekiwanych wyścigów samochodowych. Tym razem podobno data jest ostateczna.

Po latach oczekiwań ciężko uwierzyć w jakąkolwiek datę premiery Gran Turismo 5. Ostatnio Sony zapowiadało, że gra ukaże się już na początku listopada, jednak terminu tego nie udało się dotrzymać.

Teraz japoński wydawca poinformował o nowej, tym razem ponoć pewnej dacie premiery GT5. Ma to być 24 listopada. Tego dnia gra ma się ukazać zarówno na rynku amerykańskim, jak i w Europie. Dzień później nastąpi japońska premiera tytułu.

Pomysłodawca serii i szef tworzącego grę studia Polyphony porównał pracę nad Gran Turismo 5 do programu Apollo. Kazunori Yamauchi dodał także, że GT5 było tworzone tak by "przekroczyło oczekiwania fanów". To właśnie z tego powodu tyle razy przekładano premierę gry. Przynajmniej można mieć nadzieję, że końcowy produkt będzie dopracowany do granic możliwości. Przekonamy się o tym już w przyszłym tygodniu.. o ile nie otrzymamy kolejnej informacji prasowej o przesunięciu terminu wydania gry.