Gran Turismo 5 z opóźnieniem?

Bardzo prawdopodobne, że kolejna odsłona słynnej serii wyścigów samochodowych, zostanie wydana z opóźnieniem. Wszystko z powodu "chęci maksymalnego dopracowania gry" przez producenta.

Biorąc pod uwagę, że każda gra z serii Gran Turismo wydawana była z opóźnieniem, ta informacja nie powinna nas dziwić. Zdumiewa jednak fakt, że producent, Polyphony Studios, oświadczył, iż gra może trafić na półki sklepowe dopiero pod koniec 2008 roku.

W ostatnim wywiadzie, jakiego Polyphony udzieliło amerykańskiemu magazynowi "Car and Driver", za najwcześniejszą możliwą datę premiery gry podano lato przyszłego roku.

Aby termin w ogóle był realny, ekipa GT 5 musi pracować dzień i noc. Co ciekawe, dyrektor Polyphony Studios, Kaunori Yamauchi, oświadczył, że nie pozwoli na wydanie gry dopóki nie będzie ona maksymalnie dopracowana.

Sony, wydawca Gran Turismo 5, podziela pogląd Yamauchiego i gotowe jest przełożyć premierę nawet na koniec przyszłego roku.

Ciągle pod znakiem zapytania stoi system zniszczeń samochodów. Niektórzy producenci nie zgadzają się aby gracze mogli dowolnie rozbijać wirtualne modele ich produktów. Dodatkowo, wprowadzenie modelu zniszczeń spowodowałoby, iż programiści mieliby dużo więcej pracy przy każdym z wozów. Mogłoby to doprowadzić do jeszcze większego opóźnienia premiery GT 5.

Sprawa nie jest jednak przesądzona i możliwe, że nawet jeśli system zniszczeń nie ukaże się w od razu, to będzie on dostępny w którymś z patchy.