Gran Turismo 7 będzie tytułem startowym PlayStation 5

Wciąż niewiele wiemy na temat Gran Turismo 7, możliwe jednak, że najnowsza odsłona gier wyścigowych zdąży na premierę PlayStation 5.

Seria Gran Turismo to najlepiej sprzedająca się marka w historii PlayStation. Od daty debiutu pierwszej odsłony (w 1997 roku) sprzedano ponad 85 milionów kopii z logiem gry. Takiego wyniku nie udało się jeszcze osiągnąć żadnej innej serii tworzonej przez wewnętrzne zespoły Sony. Nic zatem dziwnego, że tak duże emocje wzbudziła czerwcowa prezentacja Gran Turismo 7.

W ostatnim wydaniu brytyjskiego czasopisma Official PlayStation Magazine, pojawiły ciekawe informacje na temat najnowszej odsłony cyklu Gran Turismo. Według dziennikarzy magazynu, Gran Turismo 7 zadebiutuje w "okienku premierowym" konsoli PlayStation 5.

Oznacza to, że produkcja studia Polyphony Digital może trafić do sprzedaży wraz z PS5. Natomiast w najgorszym wypadku, jej premiera odbędzie się z niewielkim opóźnieniem względem nowej konsoli.

Oficjalnie GT7 wciąż nie ma nawet przybliżonej daty premiery, więc powyższe informacje należy brać z lekkim "przymrużeniem oka". Do tej pory mogliśmy podziwiać jedynie krótki zwiastun produkcji z fragmentami rozgrywki.

Gran Turismo 7 zmierza wyłącznie na PlayStation 5.

Zobacz również: Cuphead zmierza na PlayStation 4

W oczekiwaniu na nową część cyklu, warto sprawdzić Gran Turismo Sport na PS4.