Granblue Fantasy: Relink - otrzymaliśmy nowe materiały z rpg-a akcji na wyłączność PlayStation 4

Twórcy gry Granblue Fantasy: Relink opublikowali właśnie nowe materiały z gry, w tym ponad 10 minutowy gameplay.

Jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia byłaby sytuacja, w której tworzona jest konsolowa gra w oparciu o markę pochodzącą z urządzeń mobilnych. Z reguły było dokładnie odwrotnie i to na smartfonach lądowały proste tytuły inspirowane znanymi seriami.

Gra mobilna Granblue Fantasy stworzona przez studio Cygames i wydana w 2014 roku na urządzeniach mobilnych, osiągnęła jednak tak ogromny sukces, że obecnie w przygotowaniu są aż dwie duże produkcje na konsole PlayStation 4. Jedną z nich jest Granblue Fantasy Versus - klasyczna bijatyka, przygotowywana przez doświadczone studio Arc System Works (Guilty Gear, BlazBlue) drugą natomiast Granblue Fantasy: Relink - gra rpg akcji, nad którą długo pracowało doświadczone studio PlatiniumGames (Bayonetta, Nier: Automata, Astral Chain). Jednak z niewyjaśnionych przyczyn właściciel marki - Cygames, na początku bieżącego roku zrezygnował z usług PlatiniumGames i postanowił samodzielnie dokończyć proces produkcji.

Pomimo zawirowań związany z głównym deweloperem wydaje się, że prace nad produkcją przebiegają pomyślnie, co potwierdzają najnowsze materiały z produkcji - zwiastun oraz zapis z rozgrywki w trybie sieciowym.

Trzeb przyznać, że na powyższym gameplay'u Granblue Fantasy: Relink prezentuje się naprawdę okazale i produkcja ta może trafić w gusta graczy ceniących sobie typowo japońskie dzieła.

Granblue Fantasy: Relink powstaje wyłącznie z myślą o konsoli PlayStation 4, choć spekuluje się, że gra może ostatecznie trafić również na PC-ty. Twórcy wciąż nie ujawnili daty premiery swojej produkcji, możliwe jednak, że zadebiutuje ona już w przyszłym roku.

źródło: wccftech.com