Grand Theft Auto 4 na PC oficjalnie! Premiera 18 listopada!

Wreszcie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia krążących od dawna plotek. Rockstar oficjalnie ogłosił, że jedna z najlepszych konsolowych gier ostatnich lat, Grand Theft Auto 4, trafi również na PC. Premiera gry ustalona została na 18 listopada bieżącego roku!

Pod koniec lipca w sieci pojawiła się sensacyjna wiadomość dotycząca pecetowej premiery jednego z największych konsolowych hitów ostatnich lat. Magazyn "PC Gamer Malaysia" umieścił wówczas na okładce grafikę z gry z wymownym podpisem "GTA IV PC". Sprawę opisaliśmy z artykule "Grand Theft Auto IV na PC?!".

Kilka dni później gracze doczekali się kolejnych przecieków. Organizacja ESRB zamijąca się przyznawaniem kategorii wiekowych w stanach Zjednoczonych omyłkowo umieściła na swojej stronie notkę wyraźnie sugerującą nadchodzącą premierę gry na blaszaka. Grafika oczywiście szybko znikła z sieci, a sprawa przycichła.

Teraz wiemy już na pewno - Grand Theft Auto IV trafi również na PC. Rockstar Games ogłosiło, że nowa wersja gry jest już w przygotowaniu. Co ważniejsze, jej oficjalna premiera zapowiedziana została na 18 listopada bieżącego roku w Ameryce Północnej i 21 listopada w Europie.

Sam House, założyciel Rockstar Games, stwierdził: "jesteśmy bardzo podeksycytowani tym, że Grand Theft Auto 4 trafi również na PC. Cała ekipa jest obecnie skupiona na tym, żeby wersja na PC zaoferowała niesamowite wrażenia z zabawy. Dodam, że gra na PC wygląda naprawdę wspaniale. Nie możemy się doczekać momentu, w którym oddamy ją graczom."

Z najnowszych informacji wynika również, że w Grand Theft Auto 4 na PC zostanie rozbudowany tryb multiplayer.

Recenzja GTA IV - fragment

"GTA IV to nie jest tylko gra. To dowód na niezwykły talent producentów i nagroda za to, że bardzo konsekwentnie trzymali się oni zasady "zero kompromisów". Trzeba też zaznaczyć, że jest to przede wszystkim gra, która daje naprawdę wielką frajdę. Nie używamy zbyt często wyrażenia "produkcja którą musicie kupić", ale musimy przyznać, jeśli tego nie zrobicie, to przegapicie jedno z najlepszych growych doświadczeń jakie dotychczas stworzono." - fragment recenzji GTA IV.

Zapraszamy do lektury pełnej wersji artykułu - link

Zobacz również:

Zabił taksówkarza - wstrzymano sprzedaż "Grand Theft Auto"

Nieostrożni gracze złapani na zabawie piracką wersją GTA IV

Pirackie GTA IV już w sieci

Gra GTA IV popchnęła ich do kradzieży