Grand Theft Auto 5 niespodziewanie trafiło do Xbox Game Pass

Microsoft solidnie nas dzisiaj zaskoczył i poinformował, że Grand Theft Auto 5 jest dostępne za darmo dla wszystkich abonentów usługi Xbox Game Pass.

Microsoft nieustannie wzbogaca usługę Xbox Game Pass o nowe produkcje, jednak dzisiejsze ogłoszenie to prawdziwa bomba. Od dzisiaj wszyscy posiadacze konsol Xbox One, jeśli jeszcze tego nie zrobili, będą mieli okazję spróbować swoich sił w Grand Theft Auto 5.

GTA 5, pomimo już kilku lat "na karku", wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością. Produkcja studia Rockstar Games swoją długowieczność zawdzięcza m.in. rozbudowanemu trybowi sieciowemu - GTA Online, który jest nieustannie rozwijany i wzbogacany o nową zawartość. Co więcej, twórcy podkreślili niedawno, że zamierzają dbać o GTA Online jeszcze przez bardzo długi czas.

Grand Theft Auto 5 to prawdziwy fenomen w branży gier. Produkcja ta pierwotnie zadebiutowała w 2013 roku na konsolach siódmej generacji (Xbox 360, PlayStation 3), aby w kolejnych latach trafić również na PC, PlayStation 4 i Xboxa One. Pod koniec ubiegłego roku studio Rockstar pochwaliło się, że sprzedaż gry przekroczyła 115 milionów egzemplarzy!

Póki co, GTA 5 w ramach Xbox Game Pass jest dostępne jedynie na konsolach, ale możliwe, że Microsoft wkrótce doda grę również do PC-towej biblioteki usługi.

źródło: gamingbolt.com